Kapiteni i Kosovës: Dashuria e “Dardanëve” na bën më të fortë

27.03.2019 10:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kapiteni i Kosovës: Dashuria e “Dardanëve” na bën më të fortë
Kapiteni i Kosovës Ujkani, i ka falënderuar tifozët “Dardanët” për mbështetjen e tyre gjatë ndeshjeve të ekipit kombëtar të Kosovës. Portieri i ekipit të Kosovës, Samir Ujkani, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij në rrjetin social Instagram për t’i falënderuar “Dardanët për mbështetjen e dhënë gjatë ndeshjeve, raporton Gazeta Express. “Dashuria juaj na bën më të fortë. Gjithmonë të bashkuar”, shkruan Ujkani në llogarinë e tij në Instagram.
Ujkani e ka publikuar në llogarinë e tij një fotografi nga koreografia e përgatitur nga “Dardanët” për ndeshjen kundër Bullgarisë. “Dream on Dardanians” (shqip “Vazhdoni të ëndërronë Dardanë”) shkruhej në koreografinë e tifozëve të Kosovës. Pasi që Ujkani nuk luajti në ndeshjen kundër Bullgarisë, pasi Arijanet Murici e mori pozitën e portierit të parë, Hekuran Kryeziu e mbajti shiritin e kapitenin për barazimin 1:1 me Bullgarinë, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Grupit A për kualifikime për EURO 2020. Ujkani nuk kishte qenë titullar as në ndeshjen tjetër të Kosovës këtë muaj, kundër Danimarkës. Megjithatë, në atë ndeshje, që përfundoi me rezultat 2:2, Ujkani luajti për 45 minutat e pjesës së dytë./Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tahiri: Të korruptuarit nuk duhet të ndëshkohen asnjëherë me masa alternative

Tahiri: Të korruptuarit nuk duhet të ndëshkohen asnjëherë me masa alternative

Thaçi: Të rinjtë duhet të lëvizin lirshëm, Kosova po diskriminohet nga BE-ja për vizat

Thaçi: Të rinjtë duhet të lëvizin lirshëm, Kosova po diskriminohet nga BE-ja për vizat

Daut Haradinaj ka disa fjalë për veprimin e Daçiqit me dollarë

Daut Haradinaj ka disa fjalë për veprimin e Daçiqit me dollarë

Kur do të vijë Dita e Kiametit? Flet hoxhë Rama

Kur do të vijë Dita e Kiametit? Flet hoxhë Rama

Qeveria gjermane: Fokus i takimit Merkel-Haradinaj marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Qeveria gjermane: Fokus i takimit Merkel-Haradinaj marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Palmer: Nuk vendosim afate, por dialogu duhet të vazhdojë urgjentisht

Palmer: Nuk vendosim afate, por dialogu duhet të vazhdojë urgjentisht

Hoxhaj i reagon për foton me dollar Daçiqit: Kjo është fushata korruptuese për tërheqjen e njohjeve

Hoxhaj i reagon për foton me dollar Daçiqit: Kjo është fushata korruptuese për tërheqjen e njohjeve

Gjini: Opozita s’e ka seriozisht mocionin për rrëzimin e Qeverisë, Haradinaj e çon mandatin në fund

Gjini: Opozita s’e ka seriozisht mocionin për rrëzimin e Qeverisë, Haradinaj e çon mandatin në fund

Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit i japin goditjeve ideve të Vuçiqit dhe Thaçit

Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit i japin goditjeve ideve të Vuçiqit dhe Thaçit

Daçiq shkruan në kartëmonedhën 100 dollarëshe: Kosova është Serbi

Daçiq shkruan në kartëmonedhën 100 dollarëshe: Kosova është Serbi

Në Kosovë askush i profilit të lartë nuk është dënuar për korrupsion në 5 vitet e fundit

Në Kosovë askush i profilit të lartë nuk është dënuar për korrupsion në 5 vitet e fundit

BE ‘shuplakë’ Serbisë, nuk do të hapet asnjë kapitull

BE ‘shuplakë’ Serbisë, nuk do të hapet asnjë kapitull

Gjermania kërkon 45.000 deri në 60.000 shoferë kamionësh

Gjermania kërkon 45.000 deri në 60.000 shoferë kamionësh

Gjurmët me koncert në Prishtinë, paratë e biletave për shkollën e muzikës “Prenk Jakova”

Gjurmët me koncert në Prishtinë, paratë e biletave për shkollën e muzikës “Prenk Jakova”

Vdes personi që u aksidentua teksa punonte në një shtëpi në Obiliq

Vdes personi që u aksidentua teksa punonte në një shtëpi në Obiliq

Tërnava fton për unitet qytetarët e spektrin politik

Tërnava fton për unitet qytetarët e spektrin politik