Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)

15.05.2018 12:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)

Chad Holbrook mbeti i befasuar teksa po peshkonte në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, kur kapi një peshk me dhëmbë sikur të njeriut.

Peshkatari 32-vjeçar, ka thënë se këta peshq është e vështirë të kapen, sepse e këpusin perin e grepit dhe largohen sërish, transmeton Telegrafi.

“Dhëmbët e tyre nuk janë shumë të mprehta, por të fortë dhe shkëpusin gati gjithçka, pasi ndihmohen prej nofullave të fuqishme”, ka thënë Holbook.

Dhëmbët e fuqishëm të peshkut

Njëjtë thonë edhe njohësit e gjallesave, duke pohuar se mund të thyejnë guaska, midhje dhe gaforre.

Pasi shpërndau fotografinë në internet, peshkatari ka thënë se e ka përgatitur dhe ngrënë këtë peshk, që pati shije shumë të mirë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)

Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)

E pabesueshme sa është rritur djali i Antonios dhe Marisë, nuk do e njihni

E pabesueshme sa është rritur djali i Antonios dhe Marisë, nuk do e njihni

Agim Veliu: Stadiumi i Llapit po merr pamjen e një objekti modern sportiv

Agim Veliu: Stadiumi i Llapit po merr pamjen e një objekti modern sportiv

Specifikimet e BlackBerry Key2, data e debutimit, lajmet dhe spekulimet

Specifikimet e BlackBerry Key2, data e debutimit, lajmet dhe spekulimet

Meshkujt martohen me femrat me të cilat nuk janë të dashuruar?

Meshkujt martohen me femrat me të cilat nuk janë të dashuruar?

Marotta: Objektivi parësor është Liga e Kampionëve

Marotta: Objektivi parësor është Liga e Kampionëve

Kujtonte se barkun e kishte të madh nga pijet, por ajo që zbuloi ishte shokuese

Kujtonte se barkun e kishte të madh nga pijet, por ajo që zbuloi ishte shokuese

Pas shtatë vjetëve, Ibrahim Tatlises sjellë këngën e parë dedikuar ushtarëve turq

Pas shtatë vjetëve, Ibrahim Tatlises sjellë këngën e parë dedikuar ushtarëve turq

Facebook anketon përdoruesit Evropian për burimet e besueshme të informacionit

Facebook anketon përdoruesit Evropian për burimet e besueshme të informacionit

Golden State fiton takimin e parë të finales së Perëndimit ndaj Rockets

Golden State fiton takimin e parë të finales së Perëndimit ndaj Rockets

Superjahti me kazino, sallë vallëzimi e pistë helikopteri (Foto)

Superjahti me kazino, sallë vallëzimi e pistë helikopteri (Foto)

Çka po ndodh me Brikenën e RTK-së? Kaq shumë ka ndryshuar nga operacionet sa nuk njihet

Çka po ndodh me Brikenën e RTK-së? Kaq shumë ka ndryshuar nga operacionet sa nuk njihet

Arsene Wenger: Dua projekt afatshkurtër, por që sjell sukses të shpejt

Arsene Wenger: Dua projekt afatshkurtër, por që sjell sukses të shpejt

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

Laura Imami, kosovarja që dizajnon syzet e yjeve botërorë

Laura Imami, kosovarja që dizajnon syzet e yjeve botërorë

Në Amerikë, startupet testojnë aplikacionet me të dehurit

Në Amerikë, startupet testojnë aplikacionet me të dehurit