Kandidatja për presidente të Kroacisë i krahason serbët me hebrenjtë

04.09.2019 12:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kandidatja për presidente të Kroacisë i krahason serbët me hebrenjtë

Katarina Pejoviq, është një nga kandidatet për zgjedhjet presidenciale në Kroaci. Kandidatja që vjen nga Fronti i Punëtorëve është kritikuar disa herë për deklaratat e saj kontraverse, në media.

Partia e Frontit të Punëtorëve është krahasuar me Partinë Komuniste, por që sipas Pejoviqit ata janë demokratë.

E pyetur për rolin e serbëve në Kroaci, kandidatja për presidente ka dhënë një deklaratë interesante.

“Serbët luajnë rolin e hebrenjve sot në Kroaci. Ata përdoren për të homogjenizuar shumicën e njerëzve kundër pakicës”, ka thënë Pejoviq.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dënohet me burg kosovarja që pranoi se ishte pjesë e ISIS-it

Dënohet me burg kosovarja që pranoi se ishte pjesë e ISIS-it

Vuçiqit nuk i pëlqen kërkesa nga Grenell: Nuk e pranoj shenjën e barazisë mes tërheqjes së njohjeve dhe taksës

Vuçiqit nuk i pëlqen kërkesa nga Grenell: Nuk e pranoj shenjën e barazisë mes tërheqjes së njohjeve dhe taksës

Agim Veliu: S’futemi në koalicion me VV-në si të nënshtruar!

Agim Veliu: S’futemi në koalicion me VV-në si të nënshtruar!

VV: Glauk Konjufca nuk jep dorëheqje

VV: Glauk Konjufca nuk jep dorëheqje

Grenelli – liderëve kosovarë: Lërini përleshjet

Grenelli – liderëve kosovarë: Lërini përleshjet

Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë