Kampioni e nis i pari

14.03.2015 10:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kampioni e nis i pari

Skuadra kampione bote dominoi provat zyrtare të Melborne për Çmimin e Madh të Australisë..

Një vit më pas e njëjta histori. Mercedes nuk lë gjë për rivalët në kronometrimin e parë zyrtar të sezonit. Skuadra kampione bote dominoi provat zyrtare të Melborne për Çmimin e Madh të Australisë duke ua bërë të ditur rivalëve se edhe gjatë këtij sezoni, lufta mes pjesës tjetër mund të përqëndrohet vetëm te objektivi i vendit të dytë. Leëis Hamilton i vuri të gjithë në rresht me kohën 1 minutë, 26 sekonda e 327 të mijtat duke lënë pas shokun e skuadrës Nico Rosberg me 6 të dhjetat, ndërsa Felipe Massa mbyll podiumin me 1.4 sekonda.

 

Zhgënjim i pjesshëm për Ferrarin e Vettel që u rendit i katërti me rreth një sekondë e gjysmë, diferencë e frikshme që tregon qartë se skuadra e kuqe ka ende shumë rrugë për të bërë. Kimi Raikkonen regjistroi kohën e pestë më të mirë përpara Ëilliamsit të Valtteri Bottas, ndërsa Ricciardo, Carlos Sainz Jr, Grosjean dhe Maldonado mbyllin dhjetëshen e parë. Zhgënjim total për McLaren Honda me Jenson Button në vendin e 17, plot 3 sekonda larg Mercedesit, ndërsa Red Bulli i Danii Kvyat nuk artiti të kualifikohej për në sesionin e tretë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”