Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

28.11.2018 14:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

Kampanja ‘Kino për qytetin’ e cilla filloi 15 ditë më parë me datën 14 nëntor, ka kaluar pragun fillestar prej 35% të
shumës totale për të pasur një kampanjë të suksesshme në platformën KosovaIdeas.
Kinema Jusuf Gërvalla së bashku me Anibar kanë arritur të sigurojnë 36% të shumës totale falë ndihmës së
komunitetit, miqëve, organizatave të ndryshme, partnerëve, dhe njerëzve të vullnetit të mirë. Anibar u është
falmenderues të gjithë mbështetësve të cilët kanë kontribuar dhe posaqërisht fondacioneve Unë e Du Kosoven dhe
Ipko Foundation pa kontributin e të cilave ky sukses nuk do të ishte i mundur. Gjatë ditëve në vijim kanë mbetur të
sigurohen edhe 64% të shumës totale për të siguruar fondet e nevojshme për implementimin e projektit të
paraparë të kampanjës dhe realizimin e qëllimit të saj.
Kampanja ‘Kino për qytetin’ e nisur nga Anibar ka për qëllim rifunksionalizimin e Kinemasë Jusuf Gërvalla, një
ndërtesë me trashëgimie kulturore, shtëpia e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Animuar Anibar, dhe me anë të
kësaj kampanje një qendër kulturore shumë funksionale në shërbim të komunitetit.
Shuma e mbledhur nga kampanja do të ndihmojë në renovimin e kinemasë të cilat do të përfshijnë intervenime
infrastrukturale bazike dhe krijimin e një hapësire me përdorim më të mirë dhe funksional. Kjo fushatë do të
sigurojë asistencen e nevojshme që duhet për ta bërë kinemanë një hapësirë të filmit, artit, kulturës, dhe
shoqësisë civile duke përmirësuar jetën shoqërore dhe kulturore të qytetarëve.
Pas kalimit të pragut fillestar, të gjitha mjetet e mbledhura gjatë 30 ditëve në vazhdim do të implementohen në
realizimin e kampanjës. Të gjitha informacionet mbi kampanjën dhe mënyrën për të ndihmuar mund të i gjeni në
faqet e Anibar, Kinema Jusuf Gërvalla, apo KosovaIdeas dhe në linkun e mëposhtëm/Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kiçmari: S’ka më keq për një ambasador sesa presidenti e kryeministri të kenë qëndrime të kundërta

Kiçmari: S’ka më keq për një ambasador sesa presidenti e kryeministri të kenë qëndrime të kundërta

Kabashi: Komandanti më dha urdhër të vras dy persona (Video)

Kabashi: Komandanti më dha urdhër të vras dy persona (Video)

Jovanoviq: Serbisë me Kosovën i duhet paqja, jo territori i saj

Jovanoviq: Serbisë me Kosovën i duhet paqja, jo territori i saj

Haradinaj: Çështja e kufirit me Malin e Zi është ende në proces

Haradinaj: Çështja e kufirit me Malin e Zi është ende në proces

“Nëse s’do ta shpëtoja, Haradinaj do të dënohej në Hagë”

“Nëse s’do ta shpëtoja, Haradinaj do të dënohej në Hagë”

Vuçiq për Kosovën: Zgjedhim midis gënjeshtrave të ëmbla dhe të vërtetës së hidhur

Vuçiq për Kosovën: Zgjedhim midis gënjeshtrave të ëmbla dhe të vërtetës së hidhur

Vuçiq: Shqiptarët kanë mbështetje më të madhe se Merkel e Makron

Vuçiq: Shqiptarët kanë mbështetje më të madhe se Merkel e Makron

Thaçi inkurajon Parlamentin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë të nxjerrin deklaratën e bashkimit

Thaçi inkurajon Parlamentin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë të nxjerrin deklaratën e bashkimit

Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Veseli kërkon hetime të plota për aferën ‘Spitali’ – përgjegjësi nga organet e rendit dhe ligjit

Veseli kërkon hetime të plota për aferën ‘Spitali’ – përgjegjësi nga organet e rendit dhe ligjit

Kosova në Euro 2020? Përgjigjet Lorik Cana!

Kosova në Euro 2020? Përgjigjet Lorik Cana!

Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme

Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme

Haradinaj kundër idesë së Thaçit për bashkim me Shqipërinë: Duam vetëm fqinjësi të mirë

Haradinaj kundër idesë së Thaçit për bashkim me Shqipërinë: Duam vetëm fqinjësi të mirë

A rrezikohet zgjerimi i BE-së pas zgjedhjeve Parlamentare?

A rrezikohet zgjerimi i BE-së pas zgjedhjeve Parlamentare?

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm’

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm’

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve të komunave veriore

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve të komunave veriore