Kamerat 3D do të ridizajnojnë radikalisht iPhone e vitit të ardhshëm

31.12.2018 12:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kamerat 3D do të ridizajnojnë radikalisht iPhone e vitit të ardhshëm

iPhone do të ridizajnohet komplet në 2020-ën por deri atëherë e dimë se planet e Apple janë modest në aspektin e dizajnit me një fokus tek ulja e çmimeve.

Por si do të krijojë entuziazëm me iPhone e 2019-ës?

Bloomberg zbuloi se Apple do të punojë me Sony për integrimin e kamerave 3D në gjeneratën e ardhshme të iPhone.

Kjo teknologji me potencialin për të transformuar fotografinë, sigurinë dhe eksperiencën me lojërat.

Kamerat kanë revolucionarizuar telefonët dhe atë çfarë kemi parë edhe kamerat 3D do të bëjnë të njëjtën gjë shprehej një ekzekutiv i Sony.

Me iPhone e ardhshëm që debuton në Shtator duhet të entuziazmoheni që tani.

Për tu diferencuar nga rivalët kamerat 3D të Sony përdori një teknologji të njohur si “Time of Flight.”

Ajo dërgon impulse lazeri dhe mat kohën që u duhen për tu rikthyer dhe krijuar modele 3D nga 5 metra largësi.

Për çfarë mund të përdoret? Në aspektin fotografik mund të fokusojë çdo pjesë të fotos e madje të gjurmojë objektet natën. Për sigurinë mund të krijojë një hartë të fytyrës së njeriu duke eliminuar përdorimin e aq shumë sensorëve të Face ID dhe hequr “notch” një herë e mirë.

Së fundi Sony foli për Bloomberg për potencialin e kamerave 3D të distancave të gjata të cilët mund të përdoren për të krijuar eksperienca AR dhe VR. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Gjashtë emrat që mund ta sfidojnë McGregorin në rikthimin e tij brenda këtij viti

Gjashtë emrat që mund ta sfidojnë McGregorin në rikthimin e tij brenda këtij viti

Burri organizon një festë, befason të gjithë – i njofton se e dashura e tij e kishte tradhtuar me mikun e tij më të mirë (Video)

Burri organizon një festë, befason të gjithë – i njofton se e dashura e tij e kishte tradhtuar me mikun e tij më të mirë (Video)

Formacionet zyrtare: United dhe PSG zhvillojnë sfidën e parë në Ligën e Kampionëve

Formacionet zyrtare: United dhe PSG zhvillojnë sfidën e parë në Ligën e Kampionëve

A jeni edhe ju në këtë listë të 620 milion fjalëkalimeve publikuar ditën e sotme?

A jeni edhe ju në këtë listë të 620 milion fjalëkalimeve publikuar ditën e sotme?

Ndërron jetë portieri legjendar anglez Gordon Banks

Ndërron jetë portieri legjendar anglez Gordon Banks

Po ecte në plazh, modelja sulmohet nga një derr i cili e “kafshon” në të pasmet e saj (Video)

Po ecte në plazh, modelja sulmohet nga një derr i cili e “kafshon” në të pasmet e saj (Video)

Komuna e Skenderajt për festën e Pavarësisë ka organizuar të luhet “LUDO”, në sheshin “Adem Jashari” (Foto)

Komuna e Skenderajt për festën e Pavarësisë ka organizuar të luhet “LUDO”, në sheshin “Adem Jashari” (Foto)

Në Kosovë realizohet lindja “natyrale” cezariane, ku nëna dhe babai përjetojnë ndjesinë e lindjes!

Në Kosovë realizohet lindja “natyrale” cezariane, ku nëna dhe babai përjetojnë ndjesinë e lindjes!

Tottenham nuk dorëzohet për Ivan Perisicin

Tottenham nuk dorëzohet për Ivan Perisicin

Sportet elektronike do të lulëzojnë në 2019-ën thotë një raport

Sportet elektronike do të lulëzojnë në 2019-ën thotë një raport

Ardian Ismajli në radarin e Shakhtar Donetsk

Ardian Ismajli në radarin e Shakhtar Donetsk

Çifti japonez të cilëve ua vodhën drunjtë bonzai, u kërkojnë hajnave që së paku t’i ujisin (Foto)

Çifti japonez të cilëve ua vodhën drunjtë bonzai, u kërkojnë hajnave që së paku t’i ujisin (Foto)

Liga e Kampionëve është kthyer: Gjithçka që duhet të dini për katër ndeshjet e kësaj jave, nga transferimet te largimet dhe mungesat nga lëndimet

Liga e Kampionëve është kthyer: Gjithçka që duhet të dini për katër ndeshjet e kësaj jave, nga transferimet te largimet dhe mungesat nga lëndimet

Ripple eliminon pozitën e CMO krejtësisht

Ripple eliminon pozitën e CMO krejtësisht

Zyrtare: Abazaj kalon nga Anderlecht te Osjek

Zyrtare: Abazaj kalon nga Anderlecht te Osjek

Dy dietat që jua formësojnë trupin brenda një muaji!

Dy dietat që jua formësojnë trupin brenda një muaji!