Kamera selfie e Oppo e tejkalon imagjinatën tuaj

30.03.2019 07:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kamera selfie e Oppo e tejkalon imagjinatën tuaj

Në përpjekje për të eliminuar “notch”, kemi parë pafund ide të çuditshme por përpjekja e fundit e Oppo me smartfonin Reno e kalon imagjinatën tonë.

Një kamer frontale me dizajn pop up i cili të jetë përshtypjen sikur telefoni po ua shkel syrin sipas Slashleaks.

Reno është shumë i çuditshëm por ideja është mjaft e bukur sidomos nëse e krahasojmë me kamerën pop-up në formë katrore që shfaqet tek Vivo V15 Pro.

Slashleaks gjithashtu ka publikuar një video që tregon mekanizmin në funksion.

Për më tepër kamera ka më shumë funksione të avancuara për shkak të madhësisë së rritur. Mekanizmi përmban edhe një altoparlant dhe një dritë flash pa kompromentuar ekranin pa kornizë.

Përtej videos dhe fotove shumë pak informacion dihet rreth Oppo Reno. Çmimi, disponueshmëria, specifikat mbeten të gjitha për tu zbuluar.

Ju pëlqen apo jo, të paktën Oppo është prej tyre që po përpiqen të vrasin atë gjënë e shëmtuar që quhet “notch.” /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni