Kalimtari hero kapi hajnin që mori kutinë e parave të mbledhura për bamirësi (Video)

03.12.2018 01:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kalimtari hero kapi hajnin që mori kutinë e parave të mbledhura për bamirësi (Video)

Joshua Starkey që vodhi kutinë me paratë e bamirësisë, nga një lokal në Hull të Anglisë, u rrëzua prej një kalimtari që tani po cilësohet si hero.

Derisa po ikte nëpër platformën e një stacionit të trenave, 23-vjeçari u pengua dhe ra për toke, transmeton Telegrafi.

Kutia e bamirësisë i është kthyer punonjëses që po i shkonte prapa, ndërsa pas identifikimit ai është dërguar në mbajtje.

Pos tentimit për vjedhje, ai shkaktoi edhe dëme të konsiderueshme, ekranit dhe disa aparateve në banak. Meqenëse e pranoi fajin, Starkey u dënua me 16 muaj burg me kusht. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kalimtari hero kapi hajnin që mori kutinë e parave të mbledhura për bamirësi (Video)

Kalimtari hero kapi hajnin që mori kutinë e parave të mbledhura për bamirësi (Video)

“Numri i bishës”: Kjo është domethënia sekrete e numrit satanik 666

“Numri i bishës”: Kjo është domethënia sekrete e numrit satanik 666

Brenda dy dite, futbolldashësit shqiptarë kanë mundësinë të shikojnë nga afër yjet Kane-Mbappe me shokë

Brenda dy dite, futbolldashësit shqiptarë kanë mundësinë të shikojnë nga afër yjet Kane-Mbappe me shokë

Ujkani: Tifozët janë arma jonë, shpresojmë që ndeshja ndaj Anglisë të jetë festë në Kosovë

Ujkani: Tifozët janë arma jonë, shpresojmë që ndeshja ndaj Anglisë të jetë festë në Kosovë

Konfirmohen datat e ndeshjeve Kosovë-Angli

Konfirmohen datat e ndeshjeve Kosovë-Angli

Dolën në gjueti për drerë, gjuetarët menduan se hasën në objekt jashtëtokësor (Video)

Dolën në gjueti për drerë, gjuetarët menduan se hasën në objekt jashtëtokësor (Video)

Tri raste për VAR, vetëm një gol: Besiktas fiton derbin kundër Galatasarayt

Tri raste për VAR, vetëm një gol: Besiktas fiton derbin kundër Galatasarayt

Josa pas derbit ndaj Dritës: Jam shumë i lumtur që skuadra nuk humbi, vazhdojmë të përqendruar

Josa pas derbit ndaj Dritës: Jam shumë i lumtur që skuadra nuk humbi, vazhdojmë të përqendruar

Samiti i G20-ës diskuton rregullimin dhe taksimin e kriptomonedhave

Samiti i G20-ës diskuton rregullimin dhe taksimin e kriptomonedhave

Burgu në Korenë Jugore, brenda së cilit qëndrojnë në mënyrë vullnetare (Video)

Burgu në Korenë Jugore, brenda së cilit qëndrojnë në mënyrë vullnetare (Video)

Challandes: Grup jo i lehtë, por kalimi nuk është i pamundur – Duhet të ëndërrojmë

Challandes: Grup jo i lehtë, por kalimi nuk është i pamundur – Duhet të ëndërrojmë

Instagram lejon përdoruesit të postojnë fotografi vetëm për “miqtë e ngushtë”

Instagram lejon përdoruesit të postojnë fotografi vetëm për “miqtë e ngushtë”

Liverpooli pret Evertonin në derbin e qytetit, formacionet zyrtare – Xherdan Shaqiri nga minuta e parë

Liverpooli pret Evertonin në derbin e qytetit, formacionet zyrtare – Xherdan Shaqiri nga minuta e parë

Chelsea rikthehet te fitoret, triumfon lehtësisht ndaj Fulhamit

Chelsea rikthehet te fitoret, triumfon lehtësisht ndaj Fulhamit

Shala: Jemi në grup të mirë, Anglia dhe Çekia janë kundërshtarët më të vështirë – Shqipëria ka mundësi të mira

Shala: Jemi në grup të mirë, Anglia dhe Çekia janë kundërshtarët më të vështirë – Shqipëria ka mundësi të mira

Chelsea – Fulham, formacionet zyrtare të derbit londinez

Chelsea – Fulham, formacionet zyrtare të derbit londinez