Kadri Veseli paralajmëron fitoren e PDK-së nga tubimi në Vushtrri

03.10.2019 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kadri Veseli paralajmëron fitoren e PDK-së nga tubimi në Vushtrri

Lideri dhe kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli ka paralajmëruar fitoren e kësaj partie në zgjedhjet e së dielës, para shumë simpatizantëve në Vushtrri.

”Nga Skenderaj i Adem Jasharit, erdhëm këtu në Vushtrrinë e Hasan Prishtinës, për të kurorëzuar në Prishtinë fitoren e madhe të PDK-së”, ka thënë Veseli, njofton Klan Kosova.

Ai ka theksuar se është i nderuar me një atmosferë të jashtëzakonshme në Vushtrri, e cila do të bartet në çdo cep të Kosovës.

”Të dielën me 6 tetor është referendum për Kosovën. Do të vendosim për një Kosovë pa korrupsion, për një Kosovë perëndimore dhe për SHBA-në, do të vendosim për PDK-në dhe numrin 112”.

I pari i PDK-së iu ka bërë thirrje të rinjve të Vushtrrisë që të orientohen kah IT-ja, sepse në këtë sektor do të ketë investime të mëdha nga qeverisja e PDK-së.

”Do të përkrahim të rinjtë, bizneset, bujqit, dëshmorët. Me 6 tetor mbanë këtë entuziazëm dhe dilni votoni për PDK-në dhe numrin 112”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zeka: Nëse Thaçi nuk do të përgjigjej në pyetjet e Prokurorisë Speciale, do të arrestohej

Zeka: Nëse Thaçi nuk do të përgjigjej në pyetjet e Prokurorisë Speciale, do të arrestohej

Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros

Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros

Reçica: Veteranët e luftës së UÇK do të kenë të drejtë pune ne sektorin privat

Reçica: Veteranët e luftës së UÇK do të kenë të drejtë pune ne sektorin privat

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

Balaj konfirmon: Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

Balaj konfirmon: Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

​VV kundër rezolutës që mbron luftën e UÇK

​VV kundër rezolutës që mbron luftën e UÇK

Austri, rikthehet vendosja e detyrueshme e maskave në vendet e mbyllura publike

Austri, rikthehet vendosja e detyrueshme e maskave në vendet e mbyllura publike

Paysera i ofron tregut kosovar me karta pagese transferime të lira ose falas

Paysera i ofron tregut kosovar me karta pagese transferime të lira ose falas

Haziri kundër masave të ndërmarra nga Qeveria Hoti për menaxhimin e Covid-19

Haziri kundër masave të ndërmarra nga Qeveria Hoti për menaxhimin e Covid-19

​Veliu në cilësinë e Koordinatorit, flet me amerikanët për terrorizmin

​Veliu në cilësinë e Koordinatorit, flet me amerikanët për terrorizmin

Vdes Latfi Kryeziu, pronar i Shell Kosova

Vdes Latfi Kryeziu, pronar i Shell Kosova

Qeveria i kërkon “Dardafonit” afat deri më 1 tetor për Telekomin

Qeveria i kërkon “Dardafonit” afat deri më 1 tetor për Telekomin

Kundërshtohet mbyllja e bizneseve si pasojë e pandemisë në Maqedoninë e V.

Kundërshtohet mbyllja e bizneseve si pasojë e pandemisë në Maqedoninë e V.

163 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore, asnjë viktimë

163 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore, asnjë viktimë

ARKEP nuk mund të nxjerrë vendime për uljen e tarifave për shërbimet telefonike

ARKEP nuk mund të nxjerrë vendime për uljen e tarifave për shërbimet telefonike