Kadri Veseli: Llapjanë mos u ndani, dilni masivisht në zgjedhjet e së dielës

03.10.2019 19:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kadri Veseli: Llapjanë mos u ndani, dilni masivisht në zgjedhjet e së dielës

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur tubim zgjedhor në zonën e Llapit.

Veseli iu ka bërë thirrje llapjanëve që të dalin në zgjedhjet e së dielës e të marrin vendimin e duhur sic kanë ditur të bëjnë çdo herë, njofton Klan Kosova.

”Llapi dhe gjithë Kosova, në momente vendimtare, kanë ditur gjithmonë t’i marrin vendimet e duhura. Më 6 tetor, vendim i duhur është votëbesimi për të ardhmen e sigurt dhe rrugën që duhet të marrë Kosova.

Qëllimi im në politikë, kandidatura për kryeministër, ka vetëm një qëllim: t’i përkrahi rininë, vajzat dhe gratë, ndërmarrësit e vegjël dhe të mëdhenj, t’i përkrahi fermerët, mësimdhënësit, minatorët, pensionistët, çdo kategori shoqërore.

Llapjanë mos u ndani, qëndroni të bashkuar, sepse kur jemi të bashkuar jemi më të fortë. Kur jemi të bashkuar fiton më shumë Kosova.

Dilni masivisht në zgjedhjet e së dielës. Janë zgjedhje për të ardhmen tuaj. Fuqizojeni Llapin. Fuqizojeni Kosovën! #PDK112”

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet