Juventusit i mungojnë Chiellini dhe De Sciglio kundër Interit

28.04.2018 07:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusit i mungojnë Chiellini dhe De Sciglio kundër Interit

Juventusi e ka bërë publike listën e lojtarëve që do të jënë në skuadër për ‘Derby d’Italia’ kundër Interit.

Trajneri Massimiliano Allegri e ka zbuluar se do të mungojnë Giorgio Chiellini dhe Mattia De Sciglio.

Chiellini është lënduar ndaj Napolit ku e kishte lëshuar edhe fushën që në fillim të ndeshjes.

De Sciglio is mbetet jashtë fushës që nga ndeshja me Real Madridin.

Juventusit i kthehen Bernardeschi pas një lëndimi dhe do të jetë i gatshëm për lojë. /Telegrafi/


Skuadra e Juventusit ndaj Interit: Buffon, Szczesny, Pinsoglio, Benatia, Alex Sandro, Barzagli, Howedes, Rugani, Lichtsteiner, Pjanic, Khedira, Marchisio, Matuidi, Asamoah, Bentancur, Cuadrado, Higuain, Dybala, Douglas Costa, Mandzukic, Bernardeschi.


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Spektakël në tribuna dhe në fushë, Drita fiton me rikthim ndaj Feronikelit

Spektakël në tribuna dhe në fushë, Drita fiton me rikthim ndaj Feronikelit

Si ta shëroni zemrën e thyer pas ndarjes

Si ta shëroni zemrën e thyer pas ndarjes

Një ditë e ‘errët’ në plazh: Fillon festivali gotik, ku pjesëmarrësit vishen zi dhe me motive gotike (Foto)

Një ditë e ‘errët’ në plazh: Fillon festivali gotik, ku pjesëmarrësit vishen zi dhe me motive gotike (Foto)

Milani rikthehet te fitoret, mposhtë Bolognën në udhëtim

Milani rikthehet te fitoret, mposhtë Bolognën në udhëtim

Brenda vilës super luksoze të 'Boss-it' 26 vjeçar të Tiranës

Brenda vilës super luksoze të 'Boss-it' 26 vjeçar të Tiranës

I besoi shqiptarit nga minuta e parë, Heynckes: Shabani është pjesë e talenteve

I besoi shqiptarit nga minuta e parë, Heynckes: Shabani është pjesë e talenteve

Balerina shqiptare zbulon të vërtetën për fitoren e Lori Hoxhës në DWTS

Balerina shqiptare zbulon të vërtetën për fitoren e Lori Hoxhës në DWTS

West Ham – Manchester City, formacionet zyrtare

West Ham – Manchester City, formacionet zyrtare

Kejvina Kthella zgjon tundimin, nxjerr në shesh të pasmet bombastike

Kejvina Kthella zgjon tundimin, nxjerr në shesh të pasmet bombastike

Statistika, analizë dhe parashikim: Manchester United – Arsenal

Statistika, analizë dhe parashikim: Manchester United – Arsenal

A duhet të pini 8 gota ujë në ditë ,  zbuloni disa të vërteta

A duhet të pini 8 gota ujë në ditë , zbuloni disa të vërteta

Ranieri e sfidon presidentin e Nantesit: Shkarkomë nëse nuk je i kënaqur

Ranieri e sfidon presidentin e Nantesit: Shkarkomë nëse nuk je i kënaqur

Rezart Veleshnja i bë 'gjëmën' Çanit në mes të 'Bllokut'

Rezart Veleshnja i bë 'gjëmën' Çanit në mes të 'Bllokut'

Zidane: Vazquez do të luajë në mbrojtje kundër Bayernit

Zidane: Vazquez do të luajë në mbrojtje kundër Bayernit

Mendoi se e harroi, por Angelina Shala e godet deputetin Haxhi Shala me këtë foto

Mendoi se e harroi, por Angelina Shala e godet deputetin Haxhi Shala me këtë foto

Challanders: Nuk e di nëse do të ftojë ndonjë lojtar të Superligës

Challanders: Nuk e di nëse do të ftojë ndonjë lojtar të Superligës