Juventusi po përgatit revolucion – pesë largime të mëdha nga formacioni bazë

01.05.2019 18:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi po përgatit revolucion – pesë largime të mëdha nga formacioni bazë

Alex Sandro e Douglas Costa . (Photo by Claudio Villa/Getty Images for Lega Serie A)

Juventusi është duke përgatitur një revolucion të vërtetë për verën që është afër.

Sipas medieve italiane, bardhezinjtë janë gati të nxjerrin në shitje pesë 5 lojtarë të formacionit startues.

Bëhet fjalë për emra të tillë si Miraljem Pjanic, Douglas Costa, Mario Mandzukic, Alex Sandro dhe Juan Cuadrado.

Alex Sandro e Douglas Costa . (Photo by Claudio Villa/Getty Images for Lega Serie A)

Me shitjen e tyre klubi do të kërkojë të përfitojë një shumë të rëndësishme për t’i konsoliduar financat.

Në emër tjetër në pikëpyetje është ai emri i Paulo Dybalas, për të cilin ende nuk është vendosur.

Pas largimeve do të jetë radha e përforcimeve.

E ardhmja e Pjanicit mbetet e paqartë dhe duket se mesfushori boshnjak do të largohet, vetëm nëse arrihet marrëveshje me Cristian Eriksenin e Tottenahmit.

Festa e Miralem Pjanic te një nga golat e tij këtë sezon (Foto: Getty Images)

Emrat që Juventusi i synon për përforcime janë të shumtë dhe në çdo repart. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve