Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

14.02.2019 09:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Juventusi po mendon një lëvizje shokuese në afatin kalimtar të verës për të transferuar yllin egjiptian, Mohamed Salah nga Liverpooli.

Gjatë ditëve të fundit është raportuar se Zonja e Vjetër dëshiron të bëjë një transferim sensacional duke rrëmbyer Salahun nga Reds.

Mediat evropiane dhe botërore raportuan gjithashtu se drejtuesit e kampionit italian janë gati të ofrojnë plot 200 milionë euro për shërbimet e egjiptianit.

Megjithatë, tani kanë dalë lajme të reja në lidhje me ofertën e Bianconerëve në drejtim të klubit anglez për Salahun.

Salah pëlqehet shumë nga Bianconerët (Getty Images)

Juventusi thuhet se është gati të bëjë një lëvizje sensacionale për Salahun, duke ofruar edhe Paulo Dybalan si pjesë të një marrëveshjeje.

Juventusi është gati të ofrojë edhe Dybalan në marrëveshje (Foto: Getty Images/Guliver)

Sipas gazetës Tuttosport, gjigantët e Serie A dëshirojnë lojtarin afrikan të vitit dhe janë të gatshëm t’i japin Dybalan plus 43.9 milion funte apo rreth 50 milionë euro.

Por, Juventusi do të përballet me konkurrencë të fortë për shërbimet e Salah, pasi përveçse Reds mendojnë ta mbajnë, edhe skuadrat tjera e duan atë.

Gjiganti spanjoll, Real Madridi dhe ai francez Paris Saint-Germain thuhet se gjithashtu duan transferimin e Salahut. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt

VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt

Ajax 1-2 Real: Notat e lojtarëve, Neres më i miri

Ajax 1-2 Real: Notat e lojtarëve, Neres më i miri

Google Maps do të përdorë kamerën e smartfonit për të përcaktuar vendndodhjen tuaj

Google Maps do të përdorë kamerën e smartfonit për të përcaktuar vendndodhjen tuaj

Largoni kilet e tepërta me dietën pesë ditore me mollë

Largoni kilet e tepërta me dietën pesë ditore me mollë