Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

12.01.2019 01:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Chelsea raportohet se i ofroi Juventusit, Alvaro Moratën si pjesë e ofertës së tyre të Gonzalo Higuainit, por Bianconerët duan vetëm para.

Higuain është huazuar për 18 milionë euro te Milani me një opsion të blerjes në fund të sezonit për 36 milionë euro të tjera.

Argjentinasi është i etur të bashkohet me ish-trajnerin e Napolit, Maurizio Sarrin në Stamford Bridge.

Sipas Calciomercato.com, Chelsea i propozoi Moratën skuadrës italiane si pjesë të një marrëveshjeje shkëmbimi.

Megjithatë, drejtori i Bianconerëve, Fabio Paratici, hodhi poshtë ofertën, duke këmbëngulur se dëshirojnë vetëm të holla për reprezentuesin argjentinas.

Morata është gjithnjë e më i pakënaqur në Londër dhe dëshiron të rikthehet në Juve, ku luajti nga viti 2014 deri në 2016.

Spanjolli shënoi 27 gola në 93 ndeshje për Juventusin dhe siguroi 19 asistime. Te Chelsea deri më tani ka pasur 72 paraqitjet dhe ka realizuar 24 gola dhe ka qenë përcaktues me gjashtë asistime. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

Si ta tejkaloni gripin?

Si ta tejkaloni gripin?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Gattuso nuk e përjashton mundësinë e largimit të Higuainit

Gattuso nuk e përjashton mundësinë e largimit të Higuainit

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

Zyrtare: Cesc Fabregas transferohet te Monaco

Zyrtare: Cesc Fabregas transferohet te Monaco