Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

08.11.2018 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Juventusi është duke e shikuar mundësinë e transferimit të mesfushorit të Tottenham Hotspur, Mousa Dembele, për afatin kalimtar të janarit.

Me shqetësimet e lëndimeve të gjermanit Emre Can, Juve janë vënë në treg për një zëvendësim të tij në mesfushë.

Mesfushori i Tottenhamit, Dembele, ka përfunduar në radarin e kampionit italian dhe tani është në shqyrtim nga drejtuesit.

Sipas mediumit Corriere di Torino, Zonja e Vjetër është duke vëzhguar një marrëveshje të volitshme për Dembelen, i cili do të jetë jashtë kontratës në qershor.

Mousa Dembele (Foto: Getty Images)

Reprezentuesi me përvojë i Belgjikës pranon se kjo do të jetë sezoni i tij i fundit me Spurs dhe ka një ofertë fitimprurëse nga Kina.

Ashtu si Juve, klubet e Super Ligës kineze duan që Dembele të lëvizë gjatë Vitit të Ri në Azi.

Përveç Juventusit dhe skuadrave kineze, ylli belg pëlqehet shumë edhe nga skuadrat e Milanos, Interi dhe Milani. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë