Juventusi e vazhdon luftën drejt titullit ndaj Genoas, formacionet

30.06.2020 21:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi e vazhdon luftën drejt titullit ndaj Genoas, formacionet

Juventusi do ta vizitojë stadiumin Luigi Ferraris për t’u përballur me Genoan, me synim për ta vazhduar ecurinë e përkryer të fitoreve në kërkim të mbrojtjes së titullit në Serie A.

Skuadra e Maurizio Sarrit i kërkon tri pikë të tjera në këtë takim që nis në orën 21:45, raporton Gazeta Express.

Juventusi është lider i Serie A me katër pikë më shumë se vendi i dytë, Lazio, dhe tetë pikë më shumë se Interi në pozitën e tretë.

 Bardhezinjtë janë në një ecuri prej pesë fitoreve rresht në ligë dhe do ta kërkojnë edhe të gjashtën ndaj një Genoa që po lufton për mbijetesë.

Sarri ka vendosur të luajë më formacionin e zakonshëm 4-3-3, por këtë herë me Federico Bernardeschin përkrah Cristiano Ronaldos dhe Paulo Dybalas në sulm.

Formacionet zyrtare:

Genoa: Perin; Romero, Soumaoro, Masiello; Ghiglione, Behrami, Cassata, Schone, Sturaro; Favilli, Pinamonti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Juventusi e vazhdon luftën drejt titullit ndaj Genoas, formacionet

Juventusi e vazhdon luftën drejt titullit ndaj Genoas, formacionet

IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Dikur ishin të bardha, e sot të gjelbra – ekzistojnë dy arsye pse kirurgët i veshin këto rroba

Dikur ishin të bardha, e sot të gjelbra – ekzistojnë dy arsye pse kirurgët i veshin këto rroba

Statistikat: Messi s’ka qenë kurrë më keq sesa me Setienin trajner

Statistikat: Messi s’ka qenë kurrë më keq sesa me Setienin trajner

Një pozitiv me COVID-19 në Premierligë

Një pozitiv me COVID-19 në Premierligë

Këndellet Prishtina

Këndellet Prishtina

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Interi me përmbysje dramatike pas dy golave në fund të takimit

Interi me përmbysje dramatike pas dy golave në fund të takimit

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe