Juventus, dy muaj pa Pogba

20.03.2015 12:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventus, dy muaj pa Pogba

Ekzaminimet mjekësore konfirmuan frikën e bardhezinjve, dëmtim i shkallës së dytë në muskujt e kofshës së djathtë.

Dy muaj pa Paul Pogba, një goditje shumë e rëndë për Juventusin që i duhet të bëjë pa mesfushorin francez për rreth 60 ditë. Praktikisht  sezoni ka përfunduar për Paol Pogba.  22 vjecari do të humbasë me siguri të plotë çerekfinalet e Champions League që startojnë në 14 dhe 15 prill ndërsa ndeshjet e kthimit luhen një javë më vonë. Por Juventus nuk do ta ketë Pogba edhe në rast se arrin të kualifikohet në gjysmëfinale, ndeshjet e të cilave do të luhen në datat 5 dhe 13 maj.  Mesfushori mund të kthehet në fushë për Juventusin në Europë vetëm nëse bardhezinjtë arrijnë të shkojnë deri në finalen e Championsit, ndërsa në futbollin italian ekziston mundësia që të rishihet në fushë për finalen e Kupës së Italisë si dhe në dy ndeshjet e fundit të kampionatit, kundër Napolit dhe Veronës.

Ekzaminimet mjekësore konfirmuan frikën e bardhezinjve, dëmtim i shkallës së dytë në muskujt e kofshës së djathtë. Transferta e Dortmundit i kushtoi shtrenjtë Paul Pogba, dy ditë para sfidës së kthimit me Borusian e Dortmundit kishte sinjalizuar një lëndim të lehtë muskular por vendosi të shtrëngonte dhëmbët për të mos munguar në sfidën decizive të Championsit. Lotët në sytë e Pogba pas zëvendësimit të detyruar që pasoi përplasjen e tij në duelin me Papastathopuoulos ishin paralajmërimi i një dëmtimi që do ta mbante gjatë jashtë fushe. Tani Juventusit i duhet të përballojë fazën vendimtare të sezonit pa yllin e saj, dhe në mesfushë do të jetë shumë i nevojshëm rikuperimi i Andrea Pirlos, që mund të rikthehet mes të grumbulluarve që për sfidën e rradhës kundër Genoas.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri