Juve fiton me 10 lojtarë, “ok” Reali dhe B. Dortmund

18.10.2016 23:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juve fiton me 10 lojtarë, “ok” Reali dhe B. Dortmund

Ky është Juventus që bind edhe në Champions Leauge. Të besuarit e Massimiliano Allegrit hodhën një hap të sigurtë drejt kualifikimit në raundin e 1/8-ave falë fitores së vështirë në fushën e Olymique Lyon me rezultatin 0-1. Për të marrë fitoren e dytë në Grupin H dhe për t’u ngjitur në kuotën e 7 pikëve pas 3 ndeshjeve të para, Juventusi kishte nevojë për një super Buffon dhe për një gol spektakolar të Juan Cuadrados. Në stadiumin Olympique Parc të Lyonit bardhezintjë nuk zhvilluan një ndeshje të mirë dhe për të mbajtur Juventusin në lojë në minutën e 35-t, Buffon priti penalltinë e ekzekutuar nga Alexandre Lacazette. Gjërat u vështirësuan për kampionët e Italisë kur Lemina në fillimin e pjesës së dytë u largua nga fusha me karton të kuq, megjithatë në minutën e 76-të një supergol i Juan Cuadrados i dha 3 pikët skuadrës së Allegrit. Të njëjtën sasi pikësh, 7 sa Juventusi ka edhe Sevilla që fitoi po me rezultatin 1-0 në transfertën kroate përballë Dinamos së Zagrebit falë një goli të francezit Samir Nasri.

Grupi E, ashtu sic edhe parashikohej vazhdon të mbetet më i ekuilibruari. 2 barazime në këtë grup. Nuk prodhoi asnjë gol dueli i BayArena mes Leverkusenit dhe Tottenhamit, ndërkohë që përfundoi në 1-1 sfida mes Cska së Moskës dhe Monacos. Rusët kaluan të parët në avantazh me Lacina Traore, teksa për Monacon barazoi shifrat tre minuta përpara fundit portugezi Bernardo Silva.

Në Grupin F, Reali i Madridit nuk toleroi aspak pasi në Santiago Bernabeu kaloi me rezultatin e thellë 5-1 Legian e Varshavës. Për Los Blancos hapi serinë e golave, Gareth Bale. Autgoli i Jodlowiec dyfishoi shifrat, ndërkohë që Radovic nga pika e bardhë shkurtoi përkohësisht avantazhin e vendasve. Por tre talentet e klubit merengues Marcos Asensio, Lucas Vazquez dhe Alvaro Morata hipotekuan suksesin 5-1 të Realit. Kishte festë edhe për Borussian e Dortmundit që fitoi një sfidë të vështirë në letër pasi mundi në Jose Alvalade të Lisbonës 1-2 Sportingun. Aubameyang dhe Weigl i dhanë avantazhin e dyfishtë verdhezinjëve, përpara se Bruno Cesar të realizonte golin e vetëm për skuadrën portugeze.

Kryeson me pikë të plota Grupin G, Leicester City që me një gol të Mahrez mposhti 1-0 Fc Copenhagenin duke hipotekuar kualifikimin. Fitoi me përmbysje Porto që në sfidën tjetër kaloi me shifrat 1-2 belgët e Club Brugge. Vossen shënoi në pjesën e parë për vendasit ndërkohë që meksikani Miguel Layun dhe sulmuesi i talentuar Andre Silva me finalizimet e tyre në pjesën e dytë i dhanë fitoren e parë në grup Portos.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Prostata, si ndikon në jetën seksuale të mashkullit

Prostata, si ndikon në jetën seksuale të mashkullit

Liverpooli mbetet i interesuar në Shaqirin

Liverpooli mbetet i interesuar në Shaqirin

Lançohet globalisht Tinder Loops

Lançohet globalisht Tinder Loops

Berisha tregon anën romantike, i bën urimin më të ndjerë Lilit të tij!

Berisha tregon anën romantike, i bën urimin më të ndjerë Lilit të tij!

Liverpooli interesohet për Dybalan

Liverpooli interesohet për Dybalan

Kot apo seksi? Femrat tash po i veshin bikinit përmbys

Kot apo seksi? Femrat tash po i veshin bikinit përmbys

Prishtina me spektakël triumfon ndaj FC Europas, kalon në rrethin e parë të Ligës së Evropës

Prishtina me spektakël triumfon ndaj FC Europas, kalon në rrethin e parë të Ligës së Evropës

Parlamenti Evropian rrëzon propozimet e reja për ligjin e të drejtave të autorit

Parlamenti Evropian rrëzon propozimet e reja për ligjin e të drejtave të autorit

Çifti i sapomartuar i shpëton vdekjes, një pemë gjigante për pak sa nuk bie mbi ata (Video)

Çifti i sapomartuar i shpëton vdekjes, një pemë gjigante për pak sa nuk bie mbi ata (Video)

Në Kosovë aplikohet metoda revolucionare ndërkombëtare në rigjenerimin e lëkurës dhe flokëve!

Në Kosovë aplikohet metoda revolucionare ndërkombëtare në rigjenerimin e lëkurës dhe flokëve!

Këngëtarja kosovare që po bën namin në Turqi

Këngëtarja kosovare që po bën namin në Turqi

Zyrtare: Gjinali merr drejtimin e Lirisë

Zyrtare: Gjinali merr drejtimin e Lirisë

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa tregon historinë e dashurisë

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa tregon historinë e dashurisë

Kim Dotcom humbet apelimin e ekstradimit në SHBA

Kim Dotcom humbet apelimin e ekstradimit në SHBA

Josa: Ne dhe Drita i shërbyem futbollit të Kosovës

Josa: Ne dhe Drita i shërbyem futbollit të Kosovës

Dhimbjet e mesit: Rreziqet dhe disa këshilla si të shpëtoni prej tyre

Dhimbjet e mesit: Rreziqet dhe disa këshilla si të shpëtoni prej tyre