Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

19.12.2020 17:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Fitorja e thellë prej 7-0 e Liverpoolit ndaj Crystal Palace të Shtunën do të thotë që Jurgen Klopp tani ka fituar më shumë ndeshje të nivelit të lartë se çdo trajner tjetër i “The Reds” në epokën e Premier League.

Golat nga Takumi Minamino, Sadio Mane dhe Jordan Henderson, plus dygolëshat nga Roberto Firmino dhe Mohamed Salah, siguruan që Liverpooli do të kryesojë tabelën edhe më tutje.

Ishte fitorja e 127-të e Klopp në Premier League, duke tejkaluar totalin e Rafael Benitez prej 126 fitoreve. Dhe, ndërsa Benitez ishte në krye të 228 ndeshjeve të kampionatit, Klopp ka tejkaluar rekordin e tij në vetëm 196 ndeshje, përcjell KosovaPress.

Me një titull të parë në Ligën Premier të siguruar në fillim të këtij viti, Klopp dhe skuadra e tij tani padyshim do t’i kenë sytë e tyre të vendosur te një tjetër trofe. Pas fitores në minutën e fundit ndaj Tottenhamit në mesjavë, Liverpool ka një epërsi të qartë në krye të tabelës dhe do të kërkojë ta zgjerojë atë kundër West Bromit të Dielën e ardhshme.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

Wolverhampton pas Divock Origit

Wolverhampton pas Divock Origit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?