Joshua pranon se kishte emocione pas kthimit në shtëpi për promovimin e duelit ndaj Miller

27.02.2019 06:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Joshua pranon se kishte emocione pas kthimit në shtëpi për promovimin e duelit ndaj Miller

Anthony Joshua ka pranuar se është ndier i emocionuar pas kthimit në Mbretërinë e Bashkuar për ta promovuar meçin kundër boksierit amerikan, Jarrell Miller.

Dy boksierët kanë qëndruar në Londër të hënën për një konferencë për shtyp për promovimin e duelit ndërmjet tyre, mirëpo kësaj radhe gjithçka ishte më qetë në krahasim me atë që ndodhi javën e kaluar në New York.

‘Big Baby’ nuk dhuroi spektakël kur u vu përballë britanikut, mirëpo nuk ka dyshim se rivaliteti i mes tyre është në ngritje e sipër që nga momenti kur është konfirmuar dueli.

Vënia ballë për ballë ishte më e qetë në Londër (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

“E kam thënë atë që kam pasur për ta thënë dhe çfarë mendimi kam për AJ”, ka deklaruar Miller në monologun e tij hapës.

Ndërkohë që qëndrimi i Joshuas është se do të flasë brenda ringut në Madison Square Garden më 1 qershor. Ai ishte i qetë në konferencën për shtyp të hënë, por kishte pranuar se kishte emocione të përziera pas kthimit në Mbretërinë e Bashkuara.

I pyetur nga Sky Sports se a shqetësohet për faktin se do ta zhvillojë meçin e parë larg shtëpisë, kampioni i WBA, IBF dhe WBO është përgjigjur: “Natyrisht që po. Nuk ka vend më të mirë për t’u ndeshur se në shtëpi”.

“Në javën e kaluar isha në New York gjë që ishte një qëndrim klasi. Por, nuk ka asgjë që mund të krahasohet me qëndrimin në tokën e Mbretërisë së Bashkuar”, ka deklaruar kampioni i unifikuar botëror.

Në New York pati tensione ndërmjet dy boksierëve (Foto: Mike Stobe/Getty Images/Guliver)

Në vazhdim, 29-vjeçari ka theksuar se fakti që është kthyer në shtëpi e ka bërë të jetë paksa në ankth.

“Kur jam këtu, kam emocione. Më çohen flokët. Kjo ndodh sepse dua të jap shumë. Por, kur isha në New York ndihesha i relaksuar dhe i qetë, sepse ndihesha si jo favorit. Jam larg shtëpisë, por këtë duhet ta bëjë një kampion bote”, ka shtuar ai.

Kujtojmë se Miller ishte i katërti në listën e dëshirave të Joshuas, pas Deontay Wilder, Tyson Fury dhe Dillian Whyte, mirëpo është mundësua e përsosur që AJ ta dëshmojë veten në Amerikë. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

I vuri zjarrin ndërtesës për t’u parë nga e ish e dashura si një hero – pesë vetë përfunduan në spital (Video)

I vuri zjarrin ndërtesës për t’u parë nga e ish e dashura si një hero – pesë vetë përfunduan në spital (Video)

Uber zgjeron aktivitetin në Gjermani

Uber zgjeron aktivitetin në Gjermani

Sindroma e ‘zemrës së thyer’

Sindroma e ‘zemrës së thyer’

Huawei padit Qeverinë e SHBA-së

Huawei padit Qeverinë e SHBA-së