Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

12.07.2020 22:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Nëna krenare Angelina Jolie është “e trembur” nga vajza e saj Zahara Jolie-Pitt.

Aktorja, 45 vjeç, në një intervistë për TIME 100 vlerësoi Zaharan 15-vjeçare si “një femër e jashtëzakonshme afrikane”.

“Vajza ime është nga Etiopia… Dhe unë kam mësuar aq shumë prej saj. Ajo është familja ime, por ajo është një femër e jashtëzakonshme afrikane dhe lidhja e saj me vendin e saj, kontinentin e saj është diçka që unë vetëm mund të qëndroj prapa në frikë, “tha Jolie për vajzën e saj, të cilën e birësoi në vitin 2005.

Përveç Zahara, Jolie ndan Maddox, 18, Pax, 16, Shiloh, 13, dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 11-vjeç, me ish-bashkëshortin Brad Pitt.

Megjithëse nuk flet shpesh për fëmijët e saj, aktorja e ‘Maleficent’ u hap së fundmi për revistën Harper’s Bazaar për rritjen e fëmijëve të saj në mes të “racizmit dhe diskriminimit në Amerikë”.

“Një sistem që më mbron, por mund të mos mbrojë vajzën time – ose ndonjë burrë, grua ose fëmijë tjetër në vendin tonë bazuar në ngjyrën e lëkurës – është i pa tolerueshëm,” tha ajo.

Në një intervistë të qershorit Vogue, Jolie diskutoi për birësimin – një udhëtim në të cilin ai personalisht ka qenë tre herë, për Zahara, Pax dhe Maddox.

“Secila është një mënyrë e bukur për t’u bërë familje,” tha nëna e gjashtë fëmijëve. “Ajo që është e rëndësishme është të flasim me hapje për të gjitha ato dhe të ndajmë. ‘Birësimi’ dhe ‘jetimore’ janë fjalë pozitive në shtëpinë tonë. Me fëmijët e mi të birësuar, nuk mund të flas për shtatzëni, por flas me shumë detaje dhe dashuri për udhëtimin për t’i gjetur ato dhe si ishte të shikosh në sytë e tyre për herë të parë “.

“Të gjithë fëmijët e birësuar vijnë me një mister të bukur të një bote që po takon tuajin”, ndau Jolie. “Kur ata janë nga një racë tjetër dhe nga toka e huaj, ai mister, ajo dhuratë, është aq e plotë. Për ta, ata kurrë nuk duhet të humbasin kontaktin nga kanë ardhur. Ata kanë rrënjë që ju nuk i bëni.”

“Nderoni ata. Mësoni prej tyre. Është udhëtimi më i mahnitshëm për t’u ndarë”, tha ajo. “Ata nuk po hyjnë në botën tuaj – ju po hyni në botët e njëri-tjetrit,”ka shtuar ajo, transmeton KosovaPress.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh