Johnson dhe Corbyn kanë zhvilluan debatin e fundit televiziv para zgjedhjeve

07.12.2019 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Johnson dhe Corbyn kanë zhvilluan debatin e fundit televiziv para zgjedhjeve

Boris Johnson dhe Jeremy Corbyn janë takuar kokë më kokë, për herë të fundit përpara zgjedhjeve të përgjithshme të së enjtes.

Deutsche Welle raporton se ata janë përplasur lidhur me Brexitin, shërbimin shëndetësor dhe sigurinë kombëtare, transmeton Telegrafi.

Kandidatët kryesorë për kryeministër të Britanisë së Madhe, zhvilluan debatin e fundit televiziv, para se banorët të hedhin votat e tyre më 12 dhjetor.

“Miliona njerëz janë në vështirësi, atyre iu duhet një qeveri e fuqishme që i mbështetë. Vota për Laburistët është një votë për ndryshim të vërtetë”, ka thënë lideri i Partisë Laburiste Jeremy Corbyn.

Në anën tjetër, lideri i Konservatorëve, është kundërpërgjigjur se “ne ofrojmë mundësi, duke përmirësuar shërbimet. Kjo ndodhë, vetëm me një qeveri konservatore. Nëse fitojnë Laburistët, do të ketë kaos dhe dy referendume”, duke iu referuar Brexitit dhe largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

Çështje me rrëndësi për ta ishte sistemi shëndetësor, niveli i sigurisë, derisa është folur edhe për investimet që do të bëhen në të ardhmen, me ardhjen e tyre në pushtet.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Vdes personi i parë në Kamenicë nga Covid 19, Kastrati jep detaje

​Vdes personi i parë në Kamenicë nga Covid 19, Kastrati jep detaje

Shorti i Championsit: Kampioni i Kosovës sfidon kampionin e Andorës

Shorti i Championsit: Kampioni i Kosovës sfidon kampionin e Andorës

Nis peticioni kundër paraqitjes së Kosovës si pjesë të Serbisë në Maps

Nis peticioni kundër paraqitjes së Kosovës si pjesë të Serbisë në Maps

VV kritikon qeverinë Hoti për rifillimin e dialogut

VV kritikon qeverinë Hoti për rifillimin e dialogut

MSh prezanton rastet e reja me Covid-19

MSh prezanton rastet e reja me Covid-19

​Rahoveci shënon epopenë e UÇK-së, nderohen dëshmorët dhe martirët

​Rahoveci shënon epopenë e UÇK-së, nderohen dëshmorët dhe martirët

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

​Vdes edhe një person nga Covid-19

​Vdes edhe një person nga Covid-19

​VV kritika ndaj qeverisë për menaxhimin e situatës me COVID-19

​VV kritika ndaj qeverisë për menaxhimin e situatës me COVID-19

VV: Takimi i Hotit në Bruksel, jo produktiv

VV: Takimi i Hotit në Bruksel, jo produktiv

Tuhina: Secila lojtare ëndërron të përfaqësoj vendin në garat ndërkombëtare

Tuhina: Secila lojtare ëndërron të përfaqësoj vendin në garat ndërkombëtare

​Dumoshi e Tahiri përurojnë palestrën sportive në Samadrexhë të Vushtrrisë

​Dumoshi e Tahiri përurojnë palestrën sportive në Samadrexhë të Vushtrrisë

Mbi një milion të infektuar në Indi

Mbi një milion të infektuar në Indi

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar