Jo me Kurtin që mashtroi qytetarët por të gatshëm për bisedime me LDK-në, janë në AAK

22.01.2020 20:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jo me Kurtin që mashtroi qytetarët por të gatshëm për bisedime me LDK-në, janë në AAK

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se partia e tij nuk përkrah opsionin e zgjedhjeve të reja, por as ndonjë Qeveri teknike.

Lekaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se Albin Kurti po bën videolojra me qytetarët e nuk po diskuton si duhet me partnerin që dëshiron të qeverisë, përcjell Telegrafi.

“Edhe caktimi i ministrave pa u konsultuar me LDK-në më ka çuditur”, tha ai.

Ai ka thënë se lutet që të ndodh një koalicion LVV-LDK, por sipas tij nëse kjo nuk ndodh duhet të bëhet një zgjidhje subjektet politike duhet të ulen të gjejnë zgjidhje apo të shkojnë në zgjedhje për të mos dëmtuar më tej Kosovën.

Lekaj ka thënë se për të dalë nga kriza ku është Kosova, Haradinaj është i gatshëm të bisedojë me LDK-në, por asnjëherë me Kurtin, pasi, sipas tij “ai i ka mashtruar qytetarët”.

Nënkryetari i AAK-së ka thënë se janë kundër një qeverie teknike në kushtet kur tashmë parlamenti ekziston dhe sipas tij duhet t’u jepen përparësi koalicioneve të mundshme.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën e kryeministrit

Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën e kryeministrit

Kryetari i PDK’së: Hoti dhe Qeveri do të kolapsojnë shpejtë

Kryetari i PDK’së: Hoti dhe Qeveri do të kolapsojnë shpejtë

Veseli: Shumë shpejtë vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme

Veseli: Shumë shpejtë vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme

Spadafora: Ja datat e konfirmuara për gjysmëfinalet dhe finalen e Kupës së Italisë

Spadafora: Ja datat e konfirmuara për gjysmëfinalet dhe finalen e Kupës së Italisë

Abazi: Kemi parë dosje e informacione të rënda për Thaçin

Abazi: Kemi parë dosje e informacione të rënda për Thaçin

Profesorët universitar: Gjuha e rëndë politike mund të sjellë pasoja në Kosovë

Profesorët universitar: Gjuha e rëndë politike mund të sjellë pasoja në Kosovë

Veliu dezinfekton MPB’në dhe zyrën ku qëndroi Xhelal Sveçla

Veliu dezinfekton MPB’në dhe zyrën ku qëndroi Xhelal Sveçla

Kryeministri: Nuk jam i zemëruar me Osmanin që nuk udhëhoqi seancën

Kryeministri: Nuk jam i zemëruar me Osmanin që nuk udhëhoqi seancën

Afro-amerikani dhunon barbarisht një person

Afro-amerikani dhunon barbarisht një person

Pyetja prekëse e thënë nga një vogëlushe në drejtim të policisë gjatë protestave në SHBA

Pyetja prekëse e thënë nga një vogëlushe në drejtim të policisë gjatë protestave në SHBA

Kallxon Shala: Thaçi e Haradinaj më kanë ardhur në shtëpi në orën 1:00 pas mesnate

Kallxon Shala: Thaçi e Haradinaj më kanë ardhur në shtëpi në orën 1:00 pas mesnate

​Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë për Serbinë, do të kemi presione për shkak të Kosovës

​Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë për Serbinë, do të kemi presione për shkak të Kosovës

Publikohen detaje të pakos stimuluese prej 130 miliardë eurosh të Gjermanisë

Publikohen detaje të pakos stimuluese prej 130 miliardë eurosh të Gjermanisë

Në Kosovë, shërohen tre pacientë, shtohën edhe pesë raste të reja me koronavirus

Në Kosovë, shërohen tre pacientë, shtohën edhe pesë raste të reja me koronavirus

Hoti falënderoi stafin shëndetësor për punën e palodhshme në përballje me pandeminë COVID 19

Hoti falënderoi stafin shëndetësor për punën e palodhshme në përballje me pandeminë COVID 19

Haxhi Shala i çel letrat, tregon me cilin ministër të NISMA-s i ka mbetur hatri

Haxhi Shala i çel letrat, tregon me cilin ministër të NISMA-s i ka mbetur hatri