Jevtiq: Në Berlin u bë një hap i vogël për vazhdimin e dialogut

02.05.2019 15:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jevtiq: Në Berlin u bë një hap i vogël për vazhdimin e dialogut

Pritjet nga samiti i Berlinit ishin të ndryshme dhe përshtypja ime ishte se ai kontribuoi për të bërë një hap të vogël drejt asaj që duhet të ndodhë në të ardhmen, dhe kjo është vazhdimi i bisedimeve midis Beogradit dhe Prishtinës.

Kështu tha Dalibor Jevtiq, nënkryetar i Listës Serbe dhe njëherësh ministër për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova.

Ai për Radio Beogradi 1 tha se sa i përket këtij takimit më e më e rëndësishmja ishte se më në fund do të ishte një lëvizje që do të hapte derën për vazhdimin e dialogut, nga ana tjetër, kishte pritshmëri se pothuajse asgjë nuk do të ndodhte.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një 10 vjeçari nga Rahoveci mbytet në ujërat e Drinit të Bardhë

Një 10 vjeçari nga Rahoveci mbytet në ujërat e Drinit të Bardhë

Kush ishte vullnetari japonez i UÇK-së?

Kush ishte vullnetari japonez i UÇK-së?

Haradinaj: Suhareka, vend i kompanive të suksesshme që na bën të ndihemi krenarë

Haradinaj: Suhareka, vend i kompanive të suksesshme që na bën të ndihemi krenarë

Insiston Rama: Më 30 qershor, zgjedhje në gjithë Shqipërinë

Insiston Rama: Më 30 qershor, zgjedhje në gjithë Shqipërinë

Aksident në magjistralen Pejë-Prishtinë, katër persona të lënduar

Aksident në magjistralen Pejë-Prishtinë, katër persona të lënduar

Rreth 300 infermierë u larguan gjatë këtij viti nga Kosova

Rreth 300 infermierë u larguan gjatë këtij viti nga Kosova

Thaçi: Përjetësisht krenar me Majlindën

Thaçi: Përjetësisht krenar me Majlindën

Lajm i keq për kosovarët që kanë planifikuar t’i kalojnë pushimet në Shqipëri

Lajm i keq për kosovarët që kanë planifikuar t’i kalojnë pushimet në Shqipëri

Pacolli: Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë bërë mrekullinë në Minsk

Pacolli: Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë bërë mrekullinë në Minsk

Në mesin e 700 rekrutëve të rinj në FSK, edhe serbë e pakica të tjera

Në mesin e 700 rekrutëve të rinj në FSK, edhe serbë e pakica të tjera

Haradinaj ia kthen Presidentit: I ke shkaktuar dëm Kosovës duke bërë pazare me sovranitet

Haradinaj ia kthen Presidentit: I ke shkaktuar dëm Kosovës duke bërë pazare me sovranitet

Parada e Krenarisë, mundësi për avancimin e të drejtave të komunitetit LGBTI

Parada e Krenarisë, mundësi për avancimin e të drejtave të komunitetit LGBTI

Kosovës po i ikë fuqia punëtore

Kosovës po i ikë fuqia punëtore

Ministri Tahiri e falënderon ambasadorin Kosnett për korrektësinë

Ministri Tahiri e falënderon ambasadorin Kosnett për korrektësinë

Veliaj: Opozita hoqi dorë nga dhuna pas ndërhyrjes të SHBA-së dhe BE-së

Veliaj: Opozita hoqi dorë nga dhuna pas ndërhyrjes të SHBA-së dhe BE-së

Thaçi kritikon liderët: Veprimet e nxituara po na dëmtojnë

Thaçi kritikon liderët: Veprimet e nxituara po na dëmtojnë