Jeton Ujkani shkarkohet nga pozita e Kryesuesit të Kuvendit Komunal të Mitrovicës

31.01.2019 13:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jeton Ujkani shkarkohet nga pozita e Kryesuesit të Kuvendit Komunal të Mitrovicës

Me propozim të kryetarit të Komunës, Agim Bahtiri, sot Kuvendi Komunal i Mitrovicës, e ka shkarkuar Jeton Ujkanin nga detyra e Kryesuesit, raporton Veriu.info.

Në momentin kur është propozuar shkarkimi i Kryesuesit Jeton Ujkani, PDK dhe AAK e kanë lëshuar mbledhjen dhe ai e ka ndërprerë seancën.

Veriu.info mëson se me kërkesën e 19 asambleistëve është thirrur menjëherë seanca e re, ku të gjithë kanë votuar për shkarkimin e Jeton Ujkanit nga pozita e Kryesuesit.

Ditëve në vazhdim pritet votimi i Kryesuesit të ri.

Ndryshe, Jeton Ujkani asamblist dhe kryesues ishte bërë nga AKR-ja, por këtë parti e kishte braktisur vitin e kaluar me ç’rast kishte aderuar në AAK-në e Ramush Haradinajt./Veriu.info

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hamza tregon se kur do të ekzekutohen pagat me rritje

Hamza tregon se kur do të ekzekutohen pagat me rritje

Limaj pas miratimit të Ligjit për pagat: Nga sot më shumë mirëqenie dhe paga të dinjitetshme

Limaj pas miratimit të Ligjit për pagat: Nga sot më shumë mirëqenie dhe paga të dinjitetshme

RTK, ligjërisht bëhet televizion shtetëror

RTK, ligjërisht bëhet televizion shtetëror

Ismaili: U kry, pagat më të larta në rajon për mjekët dhe infermierët tanë

Ismaili: U kry, pagat më të larta në rajon për mjekët dhe infermierët tanë

Miratohet Ligji për Pagat

Miratohet Ligji për Pagat

Haradinaj: Urime Kosovë, 70 për qind të punonjësve u rriten pagat

Haradinaj: Urime Kosovë, 70 për qind të punonjësve u rriten pagat

Pagat e oficerëve në Shërbimin Korrektues nuk do të rriten

Pagat e oficerëve në Shërbimin Korrektues nuk do të rriten

Protestë në veri

Protestë në veri

Ismaili: Votojeni ligjin që garanton rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët

Ismaili: Votojeni ligjin që garanton rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët

Zëvendësministrat do të paguhen edhe pasi t’iu përfundojë mandati

Zëvendësministrat do të paguhen edhe pasi t’iu përfundojë mandati

Ministër i ri i Bujqësisë pritet të mos jetë nga Lista Serbe

Ministër i ri i Bujqësisë pritet të mos jetë nga Lista Serbe

Ulen pagat e qeveritarëve, sistemit të drejtësisë nuk i ndryshohen

Ulen pagat e qeveritarëve, sistemit të drejtësisë nuk i ndryshohen

Projektligji për paga ngjallë debat në Kuvend

Projektligji për paga ngjallë debat në Kuvend

Gjilani gati për gjysmëvjetorin e dytë

Gjilani gati për gjysmëvjetorin e dytë

Paralajmërime nga SHBA-ja e Rusia për “luftë rreth Kosovës”

Paralajmërime nga SHBA-ja e Rusia për “luftë rreth Kosovës”

KOSTT-i kundër amendamentit që vendos koeficientin 1 deri 7 për punëtorët e ndërmarrjeve publike

KOSTT-i kundër amendamentit që vendos koeficientin 1 deri 7 për punëtorët e ndërmarrjeve publike