Jetojnë në një shtëpi me 50 kafshë, fëmijët luajnë me gjarpërinj e frikësohen prej qenit (Foto)

29.04.2018 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jetojnë në një shtëpi me 50 kafshë, fëmijët luajnë me gjarpërinj e frikësohen prej qenit (Foto)

Emma Carlson dhe Luke Dunn nuk kanë nevojë t’i dërgojnë fëmijët në kopsht zoologjik, sepse e kanë një në shtëpi.

Jo vetëm bashkëshortët nga Canberra e Australisë i kanë nëpër duar, pasi edhe Hunter dhe Amelia luajnë me 50 kafshët e ndryshme shtëpiake, ku përfshihen gjarpërinj, breshka, hardhuca e deri te tarentula, transmeton Telegrafi.

“Thjeshtë i duam. Filluam me disa, por u bë si një lloj varësie” ka thënë Dunn për një emision që do të shfaqet së shpejti.

Anëtari më i dashur i familjes, është një nga pitonët më të rrezikshëm australian, të cilin ia japin Amelias dyvjeçare, sa herë që ajo qan pa ndonjë arsye.

Por, vogëlushja dhe vëllai saj katërvjeçar, nuk reaguan njëjtë edhe kur panë një qen për herë të parë. “Kur morëm një qen në shtëpi, fëmijët ikën dhe nuk donin ta shihni. Kishin frikë sepse ishin mësuar me gjallesa me trup të vogël. Nuk po mund të mësohen” ka thënë Carlson.

Për dallim prej atyre që kanë mace apo qen në shtëpi, këta pronarë duhet të porosisin ushqim nga larg, për shkak të specifikave të kafshëve.

“Më së shpeshti porosisim minj për të ushqyer gjarpërinjtë, nganjëherë edhe lepuj për t’i shpërblyer. Por, janë kafshë të qeta dhe nuk bëjnë rrëmujë në shtëpi” përfundon rrëfimi i tyre.

Në një të ardhme të afërt, ata planifikojnë t’i hapin dyert edhe për vizitorë të huaj, pasi kanë kërkesa të shumta që të shihet se si jetojnë në mesin e këtyre gjallesave kryesisht të rrezikshme. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve