Jashari dhe Lluka premtojnë realizimin e disa projekteve në Skenderaj

15.08.2019 19:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jashari dhe Lluka premtojnë realizimin e disa projekteve në Skenderaj

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka qëndruar sot në një vizitë punë tek kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, me të cilin kanë diskutuar për projektet që Ministria e Zhvillimit Ekonomik është duke realizuar dhe planifikon të realizoj në këtë komunë.

Lluka bëri të ditur se këtë vit ka alokuar rreth 300,000 euro për ndërtimin e objektit administrativ të ujësjellësit si dhe Kompanisë për Pastrimin e Mbeturinave të cilat do të vendosen në një tokë publike së bashku me Zjarrfikësit e komunës.

Jogobella sjell shijet e reja mahnitëse me çokollatë nga Zott

Kreu i MZHE-së, gjithashtu theksoi se, dy shkolla të kësaj komune do të bëhen së shpejti efiçiente në aspektin energjetik.

Po ashtu, është shqyrtuar mundësia për zhvillimin e burimeve ujore përmes digës dhe rezervuarit, në mënyrë që të sigurohet qëndrueshmëri afatgjate për furnizim me ujë të pijes dhe ujitjes.

Në anën tjetër, kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari tha se zhvillimi ekonomik është një nga prioritetet tona të larta dhe Komuna do të vazhdojë angazhimin për realizimin e projekteve me mbështetje të nivelit qendror.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jashari dhe Lluka premtojnë realizimin e disa projekteve në Skenderaj

Jashari dhe Lluka premtojnë realizimin e disa projekteve në Skenderaj

Veseli: Rinia nuk largohet nga vendi nëse investojmë në arsim dhe luftojmë korrupsionin

Veseli: Rinia nuk largohet nga vendi nëse investojmë në arsim dhe luftojmë korrupsionin

Rugova: Kurti nuk është kandidat i përbashkët për kryeministër

Rugova: Kurti nuk është kandidat i përbashkët për kryeministër

Visar Ymeri: Personalisht nuk e kam problem që Albin Kurti të bëhet kryeministër

Visar Ymeri: Personalisht nuk e kam problem që Albin Kurti të bëhet kryeministër

Ngjitja në Everest, Nepali përcakton rregulla të reja për alpinistët

Ngjitja në Everest, Nepali përcakton rregulla të reja për alpinistët

Dy radikalët e Shqipërisë vazhdojnë serinë e videove me fyerje për myslimanët e Kosovës

Dy radikalët e Shqipërisë vazhdojnë serinë e videove me fyerje për myslimanët e Kosovës

Tahiri: Investimet në Qendrat Korrektuese, mundësuan parandalimin e dukurive negative brenda tyre

Tahiri: Investimet në Qendrat Korrektuese, mundësuan parandalimin e dukurive negative brenda tyre

Taksë edhe në autostradat e Kosovës – kostoja më e vogël se në “Rrugën e Kombit”

Taksë edhe në autostradat e Kosovës – kostoja më e vogël se në “Rrugën e Kombit”

Akuza mes qeverisë dhe opozitës për rastin “Zhvatje”

Akuza mes qeverisë dhe opozitës për rastin “Zhvatje”

Rriten kapacitetet prodhuese vendore, por edhe çmimet

Rriten kapacitetet prodhuese vendore, por edhe çmimet

Veseli: Nënë Tereza na frymëzon për politikë të moralshme dhe të pakorruptuar

Veseli: Nënë Tereza na frymëzon për politikë të moralshme dhe të pakorruptuar

Albin Kurti e kujton Arbër Xhaferin në shtatë vjetorin e vdekjes

Albin Kurti e kujton Arbër Xhaferin në shtatë vjetorin e vdekjes

Pas nivelit më të ulët në 12 vitet e fundit, sërish rritet euro kundruall lekut

Pas nivelit më të ulët në 12 vitet e fundit, sërish rritet euro kundruall lekut

Policia mbyll disa klube nate dhe konfiskon armë e vetura të dyshimta në Klinë

Policia mbyll disa klube nate dhe konfiskon armë e vetura të dyshimta në Klinë

Aeroporti: Fluturimet e planifikuara do të realizohen në kohë

Aeroporti: Fluturimet e planifikuara do të realizohen në kohë

Gashi kërkon nga Komuna e Prishtinës hapësirë për ndërtimin e shtatores së Vokrrit dhe statujës së Kelmendit

Gashi kërkon nga Komuna e Prishtinës hapësirë për ndërtimin e shtatores së Vokrrit dhe statujës së Kelmendit