Janë publikuar mesazhet, Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus

17.01.2020 12:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Janë  publikuar mesazhet, Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus

Pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus, Leonardo Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve për të tentuar ta përmirësojë marrëdhënien e tij me tifozët. Tani janë publikuar mesazhet mes atyre dyve.

Qendërmbrojtësi italian i kishte tronditur të gjithë verën e vitit 2017, kur u transferua nga Juventusi në Milan. Vetëm një vit më vonë, verën e vitit 2018, ai u kthye në Juventus, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, disa tifozë të Juventusit nuk e falën menjëherë Bonuccin për shkak të mënyrës se si ai e kishte festuar një gol kundër Juventusit, gjatë kohës sa ishte pjesë e skuadrës së Milanit.  Për këtë arsye, policia i kishte marrë mesazhet mes Bonuccit dhe tifozëve, në tentim për ta kuptuar se a mund të ndodhë ndonjë incident.

“Do të ishte një kënaqësi e madhe për mua që të bisedojmë pak kur të kthehem nga Amerika, në mënyrë që ta sqaroj se di shkuan gjërat”, i kishte shkruar Bonucci liderit të grupit të tifozëve Viking, Fabio Trinchero.

“Duke diskutuar, mund t’i zgjidhim problemet”, ishte përgjigjur Trinchero.

Sipas hetimeve të policisë, Bonucci më vonë i kishte informuar shokët se situata ishte përmirësuar.

“Ai ë tha se s’ka të bëjë me mua, por po e përdorin këtë si arsyetim për t’i vazhduar sulmet drejt klubit për çmimin e biletave dhe për përdorimin e pankartave”.

Megjithatë, sipas hetimit dhe raportit të Corriere dello Sport, në telefonin e Bonuccit kishte pasur edhe mesazhe të tjera që sugjeronin se ai s’ishte pritur ngrohtësisht nga Andrea Barzagli, Claudio Marchisio dhe Federico Bernardeschi pas kthimit të tij. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Degradon gjuha publike, Tomë Gashi e quan “kondom” Milaim Zekën

Degradon gjuha publike, Tomë Gashi e quan “kondom” Milaim Zekën

Avokati Gashi: Arrestimet nuk i kreu policia e EULEX-it

Avokati Gashi: Arrestimet nuk i kreu policia e EULEX-it

Zafir Berisha pret dështimin e Gjykatës Speciale

Zafir Berisha pret dështimin e Gjykatës Speciale

Haziri: Shqiptarët nuk kanë kryer krime lufte

Haziri: Shqiptarët nuk kanë kryer krime lufte

Hoti: Nga java e ardhshme nisim shpërndarjen e 60 milionë eurove

Hoti: Nga java e ardhshme nisim shpërndarjen e 60 milionë eurove

Haradinaj-Stublla ankohet te Trump për Ivica Daçiqin

Haradinaj-Stublla ankohet te Trump për Ivica Daçiqin

Osmani: Kosova dhe Austria të angazhohen në intensifikim të bashkëpunimit multisektorial

Osmani: Kosova dhe Austria të angazhohen në intensifikim të bashkëpunimit multisektorial

Takim mes ATK-së dhe gastronomëve

Takim mes ATK-së dhe gastronomëve

Haradinaj para Gjykatës në Hagë: Nuk ju njoh, politikanët tanë na sollën këtu

Haradinaj para Gjykatës në Hagë: Nuk ju njoh, politikanët tanë na sollën këtu

​Selimi arsyeton para deputetëve draftin e parë të Kodit Civil

​Selimi arsyeton para deputetëve draftin e parë të Kodit Civil

Asnjë i vdekur dhe 54 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Asnjë i vdekur dhe 54 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Hoti i pret në Qeveri përfaqësuesit e Luginës së Preshevës

Hoti i pret në Qeveri përfaqësuesit e Luginës së Preshevës

E mitura në Gjilan u dhunua nga dy shokët, detaje të reja nga Gjykata

E mitura në Gjilan u dhunua nga dy shokët, detaje të reja nga Gjykata

Gucati del para Speciales më 1 tetor

Gucati del para Speciales më 1 tetor

Bllokohet rrethi i “Dragodanit”, fermerët derdhin qumështin në rrugë

Bllokohet rrethi i “Dragodanit”, fermerët derdhin qumështin në rrugë

Vuçiq për Asociacionin: Gjithçka që është nënshkruar në Bruksel duhet të zbatohet, por jo me rregulloret e Kosovës

Vuçiq për Asociacionin: Gjithçka që është nënshkruar në Bruksel duhet të zbatohet, por jo me rregulloret e Kosovës