James realizon 42 pikë në fitoren e Lakersave kundër Spursave

06.12.2018 08:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
James realizon 42 pikë në fitoren e Lakersave kundër Spursave

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Los Angeles Lakers ka arritur fitoren e radhës para shikues në këtë edicion të NBA-s.

“Engjëjt” triumfuar në palestrën “Staples Center” kundër skuadrës teksasiane të San Antonio Spurs me rezultat 121:113.

Pas çerekut të tretë u krijua përshtypja se do të triumfonin ‘mamuzat’, por kështu nuk menduan vendasit të cilët në periudhën e fundit shkëlqyen për të korrur fitore.

Basketbollisti më efikas te Los Angeles ishte LeBron James, i cili ishte i pandalshëm duke shënuar 42 pikë gjersa u ndihmua me 22 sosh nga Kyle Kuzma.

DeMar DeRozan dhe Rudy Gay ishin më të mirë në parket për Spursat. I pari realizoi 32 pikë ndërsa një më pak e shtoi i dyti.

Pas kësaj, Lakersat kanëp bilanc prej 15 fitoreve dhe nëntë humbjeve gjersa për San Antonion ky ishte pësimi 14 kundrejt 11 fitoreve.

Ndryshe, vetëm pas dy ditëve Spursat mund t’iu hakmerren Los Angelesit kur para shikuesve të vetë do t’i mirëpresin në ndeshjen e radhës. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Cleveland 105-129 Golden State

Atlanta 117-131 Washington

Brooklyn 112-114 Oklahoma City

Memphis 96-86 L.A. Clippers

Minnesota 121-104 Charlotte

New Orleans 132-102 Dallas

Orlando 118-124 Denver

Toronto 113-102 Philadelphia

Milwaukee 115-92 Detroit

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


James realizon 42 pikë në fitoren e Lakersave kundër Spursave

James realizon 42 pikë në fitoren e Lakersave kundër Spursave

Shkencëtarët zbuluan bashkimin e dy vrimave të zeza, që ka ndodhur para nëntë miliardë vitesh (Foto)

Shkencëtarët zbuluan bashkimin e dy vrimave të zeza, që ka ndodhur para nëntë miliardë vitesh (Foto)

Mustafi i dha epërsinë Arsenalit, por United shpejt barazoi

Mustafi i dha epërsinë Arsenalit, por United shpejt barazoi

Teknologjia ultrasonike do ti bëjë skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran më të saktë dhe shpejtë

Teknologjia ultrasonike do ti bëjë skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran më të saktë dhe shpejtë

Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

Bronkiti apo inflamacioni i mushkërive – si të konstatoni më së lehti cili është problemi

Bronkiti apo inflamacioni i mushkërive – si të konstatoni më së lehti cili është problemi

Microsoft ridizajnon aplikacionin Outlook në iOS

Microsoft ridizajnon aplikacionin Outlook në iOS

Gola dhe dramë – derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit

Gola dhe dramë – derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit

Restoranti britanik ofron ushqim falas për fëmijët, nëse prindërit e tyre lënë celularin në hyrje

Restoranti britanik ofron ushqim falas për fëmijët, nëse prindërit e tyre lënë celularin në hyrje

Prodhuesi Kinez sfidon Samsung dhe Sony, premton një telefon me kamër 48-megapiksel

Prodhuesi Kinez sfidon Samsung dhe Sony, premton një telefon me kamër 48-megapiksel

Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Nokia prezanton telefonin premium me kosto të përballueshme Nokia 8.1

Nokia prezanton telefonin premium me kosto të përballueshme Nokia 8.1

Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

Arrestohet hajni në Shkodër – ajo që bie më shumë në sy nuk janë vjedhjet, por emri i tij!

Arrestohet hajni në Shkodër – ajo që bie më shumë në sy nuk janë vjedhjet, por emri i tij!

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 2-1 Chelsea, Loftus-Cheek lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 2-1 Chelsea, Loftus-Cheek lojtar i ndeshjes