Ja si ta kuptoni nëse telefoni juaj përgjohet

02.10.2016 12:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja si ta kuptoni nëse telefoni juaj përgjohet

Telefonat janë përgjuar në çdo kohë dhe ende vazhdojnë të përgjohen, por a mund ta kuptojmë ne që po na përgjojnë? Po, tani është e mundur. Për të kuptuar nëse dikush po përgjon telefonin tuaj ose jo duhet të kenë parasysh këto informacione.

Kontrolloni se sa gjatë mban bateria e telefonit tuaj. Nëse qëndrueshmëria e baterisë zvogëlohet në mënyrë drastike ka mundësi që telefoni juaj të jetë duke u përgjuar.

Kontrolloni temperaturën e telefonit tuaj celular, pasi nëse ai nxehet edhe nëse ju nuk e përdorni atëherë dikush po e shrytëzon atë pa njohurinë tuaj.

Dëgjoni zërat paralel kur jeni duke biseduar. Jehonat mund të shkaktohen nga pengesat e transmetimit të të dhënave, sinjaleve ose zërit, por shkaktar mund të jetë edhe pajisja me të cilën një i tretë po përdor për të përgjuar telefonin tuaj.

Gjëja e fundit të cilës duhet t’i kushtoni rëndësi është gjendja e kreditit tuaj. Nëse vini re se është harxhuar një shumë e caktuar nga llogaria juaj ndërkohë që ju nuk e keni përdorur atëherë e kanë shrytëzuar telefonin tuaj.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zyrtare: Gani Sejdiu trajner i ri i Vëllaznimit

Zyrtare: Gani Sejdiu trajner i ri i Vëllaznimit

Më të mirët e “O sa mirë” në një tjetër projekt të përbashkët

Më të mirët e “O sa mirë” në një tjetër projekt të përbashkët

Si të kuroheni nga gërhitja në kushte shtëpiake

Si të kuroheni nga gërhitja në kushte shtëpiake

Xiaomi prezantoi telefonin e ri buxhetor Mi 6X

Xiaomi prezantoi telefonin e ri buxhetor Mi 6X

Napoli kontakton Benitezin, në listë edhe tre trajnerë tjerë

Napoli kontakton Benitezin, në listë edhe tre trajnerë tjerë

Pak para lindjes…Xhensila Myrtezaj shëtitje  me vjehrrën dhe kunatën

Pak para lindjes…Xhensila Myrtezaj shëtitje me vjehrrën dhe kunatën

PSG e do De Gean, Reali i zemëruar me këtë situatë

PSG e do De Gean, Reali i zemëruar me këtë situatë

Aktori i njohur së shpejti baba!

Aktori i njohur së shpejti baba!

Hapën arkivolin pasi besonin se nëna e tyre nuk ka vdekur, i telefonuan autoambulancës për të shuar dilemën (Video)

Hapën arkivolin pasi besonin se nëna e tyre nuk ka vdekur, i telefonuan autoambulancës për të shuar dilemën (Video)

Me filtrat e rinj të Pinterest mund të kërkohet edhe sipas ngjyrës së lëkurës

Me filtrat e rinj të Pinterest mund të kërkohet edhe sipas ngjyrës së lëkurës

Zidane: E ardhmja ime nuk varet nga fitimi i Ligës së Kampionëve, dua të vazhdoj me Realin

Zidane: E ardhmja ime nuk varet nga fitimi i Ligës së Kampionëve, dua të vazhdoj me Realin

Shkencëtarët thonë që këto dy shprehi janë të rëndësishme për humbje peshe: Ju nevojiten vetëm disa sekonda!

Shkencëtarët thonë që këto dy shprehi janë të rëndësishme për humbje peshe: Ju nevojiten vetëm disa sekonda!

Eurovizion 2018, zbulohen emrat e jurisë shqiptare!

Eurovizion 2018, zbulohen emrat e jurisë shqiptare!

Valencia e njofton Interin që do ta blejë Kondogbian

Valencia e njofton Interin që do ta blejë Kondogbian

Pas pak kohësh martesë Orinda nis "ankesat" për Turin!

Pas pak kohësh martesë Orinda nis "ankesat" për Turin!

Samsung po lançon versionet 128GB dhe 256GB të Galaxy S9 dhe S9 Plus

Samsung po lançon versionet 128GB dhe 256GB të Galaxy S9 dhe S9 Plus