Ja sesi të aktivizoni “Dark Mode” në Google Chrome

25.04.2019 21:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja sesi të aktivizoni “Dark Mode” në Google Chrome

Chrome 74 zyrtarisht ka mbërritur tek përdoruesit e kompjuterëve Windows, Mac dhe Linux duke sjellë me vete edhe “Dark Mode” për përdoruesit e Windows 10-ës.

Kjo ndërfaqe është e disponueshme në macOS që prej muajit të kaluar me Chrome 73 ndërsa sot vjen edhe në Windows 10. Chrome automatikisht do të aktivizojë ndërfaqen e re nëse “Dark Mode” është i aktivizuar në Windows 10.

Rezultati është një shfletues me pamje të errët sikur të ishte në modalitetin Incognito. Ndërsa Google ka filluar aktivizimin e “Dark Mode” në Windows, kompania ende nuk e ka vënë në funksione plotësisht.

Dhe nëse nuk doni të prisni më gjatë atëherë ndiqni udhëzimet tona si mëposhtë:

  1. Gjeni shkurtesën e lançimit të shfletuesit Chrome dhe pasi të keni klikuar me të djathtën e mausit mbi të gjeni opsionin në fund “Properties.”
  2. Nën opsionin Target duhet të shtoni këto togfjalësha në fund të komandës: “–force-dark-mode” pa thonjëza.
  3. Hapni Chrome dhe “Dark Mode” duhet të jetë aktivizuar. Nëse zakonisht hapni Chrome nga taskbari atëherë duhet ta hiqni dhe ngjisni nga e para ikonën.

Me ndërfaqen e re “Dark Mode” edhe menutë dhe thuajse çdo element vizual i shfletuesit shndërrohet në të errët. Chrome 74 sjell edhe disa ndryshime të tjera të cilat nuk janë aq të dallueshme vizualisht. Për shembull janë çaktivizuar ose reduktuar ndjeshëm në Chrome e madje tashmë nuk lejon uebsajtet të dallojnë nëse po shfletoni në privat ose jo.

Chrome 74 është i disponueshëm për tu shkarkuar nga sajti i Google ose nga menuja help > About Chrome direkt nga shfletuesi. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)