Ja sesi Samsung ka planifikuar të riparojë problemin e Galaxy Fold

16.05.2019 17:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja sesi Samsung ka planifikuar të riparojë problemin e Galaxy Fold

Kur Samsung tha se ishte duke shtyrë datën e debutimit të Galaxy Fold për të adresuar një problem dizajni, nuk tha sesi do ta adresojë këtë problem.

Por nga dita e sotme kemi një ide të qartë sesi do të veprojë. Agjencia e lajmeve Yonhap pretendon se Samsung do të vendosë shtresën mbrojtëse të ekrani në trupin e smartfonit duke ndaluar heqjen e tij.

Analistët teknologjikë kanë hequr këtë shtresë mbrojtëse prej plastike duke menduar se është një mbrojtës fabrike i xhamit. Por në të vërtetë ishte vendosur nga Samsung për të qëndruar aty dhe mbrojtur telefonin nga hapësira në krye dhe fund të boshtit të palosjes.

Ai parandalonte hyrjen e papastërtive në këtë mekanizëm. Firma është duke testuar Galaxy Fold në rrjetet Koreane dhe sipas Yonhap telefoni do të debutojë në Qershor.

Nuk dihet nëse këto modifikime do të mjaftojnë për të eliminuar problemet e përdoruesve të përditshëm të Galaxy Fold. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja sesi Samsung ka planifikuar të riparojë problemin e Galaxy Fold

Ja sesi Samsung ka planifikuar të riparojë problemin e Galaxy Fold

Facebook eliminon një aplikacion që shumë përdorues nuk e kanë dëgjuar

Facebook eliminon një aplikacion që shumë përdorues nuk e kanë dëgjuar

Sonte e përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, ja si ta votoni Jonida Maliqin

Sonte e përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, ja si ta votoni Jonida Maliqin

Eksperienca Sllovake e industrive kreative në Tiranë për të promovuar potencialin inovativ Shqiptar

Eksperienca Sllovake e industrive kreative në Tiranë për të promovuar potencialin inovativ Shqiptar

5G-ja interferon me satelitët e parashikimit të motit në SHBA

5G-ja interferon me satelitët e parashikimit të motit në SHBA

Administrata Trump i jep goditjen e radhës Huawei-t

Administrata Trump i jep goditjen e radhës Huawei-t

Një problem sigurie i procesorëve Intel vë në rrezik performancën e kompjuterëve

Një problem sigurie i procesorëve Intel vë në rrezik performancën e kompjuterëve

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

Windows XP dhe Windows 7 të rrezikuar nga një sulm kibernetik madhor

Windows XP dhe Windows 7 të rrezikuar nga një sulm kibernetik madhor

Si ndikon agjërimi te truri juaj?

Si ndikon agjërimi te truri juaj?

Diçka e re po vjen nga Capital T

Diçka e re po vjen nga Capital T

Kriza e furnizuesve të Apple nxjerr në pah shitjet e dobëta të iPhone

Kriza e furnizuesve të Apple nxjerr në pah shitjet e dobëta të iPhone

Një tjetër startup nga Kosova në shënjestër të investitorëve të huaj

Një tjetër startup nga Kosova në shënjestër të investitorëve të huaj

Vodafone ndez 5G në Britani

Vodafone ndez 5G në Britani

Bitcoin nuk ndalet, ngjitet në 8,000 dollarë

Bitcoin nuk ndalet, ngjitet në 8,000 dollarë

Paul Pogba drejt “galaktikëve”

Paul Pogba drejt “galaktikëve”