Ja një metodë e re për të zgjatur penisin, flet njeriu e zgjati të vetin

08.09.2017 18:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja një metodë e re për të zgjatur penisin, flet njeriu e zgjati të vetin

Para disa muajsh, një meksikan me emrin Roberto Esquival Cabrera pushtoi lajmet pasi mendohet se ka penisin më të gjatë në botë, rreth gjysmë metri.

Ai ka refuzuar të bëjë operacion për shkurtim penisi, edhe pse nuk bën dot seks.

Arsyeja se përse ai e ka penisin kaq të madh, ka lidhje me një teknikë, të quajtur ‘jelqing’.

Gjithmonë e më shumë meshkuj po e përdorin këtë teknikë, pasi mendojnë se do përfitojnë prej saj.

Vetë Roberto e praktikonte që kur ishte adoleshent.

Ai lidhte fasho rreth penisit me pesha të ndryshme.
Më pas bënte ‘jelqing’.

Por çfarë është kjo praktikë?
Meshkujt e fërkojnë me forcë penisin në zgjatje njësoj si gjatë masturbimit.

Por ‘jelq’ bëhet vetëm kur penisi nuk është në ereksion.
Praktika bëhet për 20 minuta në ditë.

Disa urologë thonë se nuk është e rekomandueshme pasi mund të dëmtojë nervat e penisit dhe më vonë sjell probleme me ereksionin.

Kjo praktikë e bën penisin më të pandjeshëm, thonë ata.
Të tjerë ekspertë thonë se nuk është e dëmshme.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ky është gabimi kryesor që bëni gjatë seksit

Ky është gabimi kryesor që bëni gjatë seksit

Dr. Adem Harxhi: Përdoreni, ndryshe e humbët (+16)

Dr. Adem Harxhi: Përdoreni, ndryshe e humbët (+16)

A e dini sa e thellë është vagina? (Foto)

A e dini sa e thellë është vagina? (Foto)

Si të veproni nëse ju mbetet kondomi brenda

Si të veproni nëse ju mbetet kondomi brenda

Rrëfehet 28 vjeçari: Gruaja më zuri në flagrancë me tjetrën dhe më pas bëri seks me tre meshkuj të panjohur, por tani unë… (Foto)

Rrëfehet 28 vjeçari: Gruaja më zuri në flagrancë me tjetrën dhe më pas bëri seks me tre meshkuj të panjohur, por tani unë… (Foto)

Eskorta e luksit/ Rrëfimi i pazakontë i Simonës: Shkoj me ‘babusha të pasur’ dhe nuk kam nevojë për punë!

Eskorta e luksit/ Rrëfimi i pazakontë i Simonës: Shkoj me ‘babusha të pasur’ dhe nuk kam nevojë për punë!

I dashuri im është gjithmonë i lodhur për seks, por…

I dashuri im është gjithmonë i lodhur për seks, por…

“Bëjë seks me burrin e vajzës” rrëfehet 47 vjeçarja

“Bëjë seks me burrin e vajzës” rrëfehet 47 vjeçarja

Pse meshkujt ‘mbarojnë’ për seks anal… me femrat +18

Pse meshkujt ‘mbarojnë’ për seks anal… me femrat +18

Doni të dini si është super-vagina? Jua mëson Jena!

Doni të dini si është super-vagina? Jua mëson Jena!

Sprai për penisin që zgjat 10-fish marrëdhënien seksuale, ja për sa mund ta blini +18

Sprai për penisin që zgjat 10-fish marrëdhënien seksuale, ja për sa mund ta blini +18

Triologjia e seksit anal/ Udhëzues për një kënaqësi të madhe dhe të shëndetshme +18… (Foto)

Triologjia e seksit anal/ Udhëzues për një kënaqësi të madhe dhe të shëndetshme +18… (Foto)

Burrat që kanë këtë formë të organit gjenital rrezikohen nga ky lloj kanceri

Burrat që kanë këtë formë të organit gjenital rrezikohen nga ky lloj kanceri

Doktoresha ndahet nga i dashuri: Më tha se vagina ime…(Foto)

Doktoresha ndahet nga i dashuri: Më tha se vagina ime…(Foto)

“Do të jap virgjërinë time”, 15-vjeçarja nga Berati ofrohet për para, arsyeja e trishtë (Foto)

“Do të jap virgjërinë time”, 15-vjeçarja nga Berati ofrohet për para, arsyeja e trishtë (Foto)

Në një galeri të vetme, këto janë dashnoret e politikanëve shqiptarë (Foto)

Në një galeri të vetme, këto janë dashnoret e politikanëve shqiptarë (Foto)