Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

10.12.2020 17:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

“Transfermarkt” ka publikuar një listë, ku janë të përfshirë lojtarët me moshën më të re që kanë arritur të shënojnë 20 gola në Ligën e Kampionëve.

Padyshim që talenti i PSG dhe Kombëtares së Francës Kylian Mbappe gjendet në listë por se në cilin vend, atë mund ta gjeni më poshtë.

1.Kylian Mbappe – Sezoni 20/21 – 21 vjet e 11 muaj e 19 ditë
2.Messi – Sezoni 09/10 – 22 vjet e 08 muaj e 21 ditë
3.Raul – Sezoni 99/00 – 22 vjet e 09 muaj e 23 ditë
4.Del Piero – Sezoni 97/98 – 23 vjet e 05 muaj e 06 ditë
5.Benzema – Sezoni 11/12 – 23 vjet e 09 muaj e 08 ditë
6.Rooney – Sezoni 09/10 – 24 vjet e 05 muaj e 06 ditë
7.Muller – Sezoni 13/14 – 24 vjet e 05 muaj e 06 ditë
8.Shevchenko – Sezoni 00/01 – 24 vjet e 05 muaj e 13 ditë
9.C.Ronaldo – Sezoni 09/10 – 24 vjet e 10 muaj e 03 ditë
10.Kaka – Sezoni 06/07 – 25 vjet e 00 muaj e 02 ditë/kp/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje