Ja kush skuadër është kryesorja për të nënshkruar me Mandragoran

11.05.2020 08:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja kush skuadër është kryesorja për të nënshkruar me Mandragoran

Rolando Mandragora duket se do të largohet në fund të sezonit nga Udinese për të bërë hapin e madh në karrierë.

Mesfushori defensivë u transferua tek klubi friulan vitin e kaluar për 20 milionë euro nga Juventusi, por Zonja e Vjetër ka vendosur ta rikthejë atë.

Juventus ka klauzolë për riblerjen e lojtarit me shumën e njëjtë dhe ka vendosur ta paguaj atë duke rikthyer Mandragoran në Torino.

Rolando Mandragora. (Photo by Chris Ricco/Getty Images)

Corriere dello Sport raporton se Roma mbetet skuadra favorite për të nënshkruar me lojtarin, pasi drejtori sportiv i Giallorososve, Gianluca Petrachi ka një marrëveshje personale me të.

Juventusi ka kërkuar nga Roma ta përfshijë mesfushorin italian Bryan Cristante në ofertën për Mandragoran, por deri më tani Roma ka hezituar ta bëjë një gjë të tillë.

Gjithsesi në rast se Roma nuk e ofron Cristanten për shkëmbim me mesfushorin italian, atëherë Juve do të kërkojë 30 milionë euro për shitjen e 22 vjeçarit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pesë të vdekur 187 raste të reja me COVID-19

Pesë të vdekur 187 raste të reja me COVID-19

Hisen Berisha: Presidenti kroat është ofruar të jetë garant në Speciale për Thaçin dhe të tjerët

Hisen Berisha: Presidenti kroat është ofruar të jetë garant në Speciale për Thaçin dhe të tjerët

Raportet Kosovë-Serbi, Reka: Negociatat e shpejta, nuk mund të përmbyllin këtë histori

Raportet Kosovë-Serbi, Reka: Negociatat e shpejta, nuk mund të përmbyllin këtë histori

Kurti: Pagën minimale do ta rrisim në 250 euro

Kurti: Pagën minimale do ta rrisim në 250 euro

Miftaraj: Ilir Meta dhe Edi Rama mund të garantojnë mbrojtjen në liri të Thaçit

Miftaraj: Ilir Meta dhe Edi Rama mund të garantojnë mbrojtjen në liri të Thaçit

Thirrje ShBA-së dhe BE-së që t’i bindin pesë vendet evropiane ta njohin Kosovën

Thirrje ShBA-së dhe BE-së që t’i bindin pesë vendet evropiane ta njohin Kosovën

“Rugova ia siguroi lirimin me kusht Haradinajt, krerët aktualë të shtetit duhet ta bëjnë të njëjtën gjë me të gjykuarit në Hagë”

“Rugova ia siguroi lirimin me kusht Haradinajt, krerët aktualë të shtetit duhet ta bëjnë të njëjtën gjë me të gjykuarit në Hagë”

Qeveria vendos t’i ndajë 6.8 milionë euro për barna nga lista esenciale

Qeveria vendos t’i ndajë 6.8 milionë euro për barna nga lista esenciale

Serwer u dërgon mesazh Kurtit e Vuçiqit përpara fillimit të dialogut

Serwer u dërgon mesazh Kurtit e Vuçiqit përpara fillimit të dialogut

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, deri në 70 metra kolona në Vërmicë-Morinë

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, deri në 70 metra kolona në Vërmicë-Morinë

Konjufca: Të rënët shkruan historinë me pushkë dhe sakrificë

Konjufca: Të rënët shkruan historinë me pushkë dhe sakrificë

Kurti para anëtarëve të Komitetit për Punë të Jashtme: Jemi për dialog, por që është i përgatitur mirë dhe me parime

Kurti para anëtarëve të Komitetit për Punë të Jashtme: Jemi për dialog, por që është i përgatitur mirë dhe me parime

Haradinaj: Spitali Rajonal i Prishtinës do të ndërtohet në Kazermën e FSK-së

Haradinaj: Spitali Rajonal i Prishtinës do të ndërtohet në Kazermën e FSK-së

Edon Brahimi fiton garën “Ushtari më i mirë”

Edon Brahimi fiton garën “Ushtari më i mirë”

Agron Llugaliu pranon detyrën e drejtorit të Doganës

Agron Llugaliu pranon detyrën e drejtorit të Doganës

11 të vdekur dhe 202 raste të reja me koronavirus në Kosovë

11 të vdekur dhe 202 raste të reja me koronavirus në Kosovë