Izmaku: Kosova ende vuan për ligjshmëri të qartë

31.10.2016 11:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Izmaku: Kosova ende vuan për ligjshmëri të qartë

Deputetja nga radhët e PDK-së, Xhevahire Izmaku ka marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga misioni i OSCE-së në Kosovë, me temën “Përforcimi i performancës së institucioneve të pavarura, roli i Parlamentit në rajonin e Ballkanit Perëndimor”.

Izmaku e cila është edhe kryetare e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media theksoi se Kosova vuan për ligjshmëri.

“Kosova ende vuan për ligjshmëri te qartë në raportim dhe llogaridhënie, sepse edhe kur Kuvendi nuk po i miraton raportet e agjensioneve të pavarura, nuk ka mjet ligjor te penalizojë përgjegjësin”, tha Izmaku.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Fillon Gara në Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik

Fillon Gara në Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik

Haradinaj takon kongresistin Turner, i kërkon angazhimin e SHBA-ve në dialog

Haradinaj takon kongresistin Turner, i kërkon angazhimin e SHBA-ve në dialog

Marrëveshja Kosovë-Serbi të arrihet sa më shpejt të jetë e mundur, thotë Hahn

Marrëveshja Kosovë-Serbi të arrihet sa më shpejt të jetë e mundur, thotë Hahn

Thaçi diskuton me Vuçiqin para panelit në Konferencën e Sigurisë

Thaçi diskuton me Vuçiqin para panelit në Konferencën e Sigurisë

Engel e siguron Haradinajn se SHBA-të do ta mbështesin Kosovën edhe në të ardhmen

Engel e siguron Haradinajn se SHBA-të do ta mbështesin Kosovën edhe në të ardhmen

Zemaj për vrasjet politike: Vrasësit s’mund të fshihen në banhofa, as në birë të minit

Zemaj për vrasjet politike: Vrasësit s’mund të fshihen në banhofa, as në birë të minit

Paga minimale në Gjermani, më e ulta në Evropë: 9.19 euro në orë

Paga minimale në Gjermani, më e ulta në Evropë: 9.19 euro në orë

Thaçi : Falë mbështetjes së ndërkombëtarëve e kemi lirinë dhe pavarësinë

Thaçi : Falë mbështetjes së ndërkombëtarëve e kemi lirinë dhe pavarësinë

A mund të ketë ndryshim të kufirit në mes Maqedonisë e Kosovës, flet Zoran Zaev

A mund të ketë ndryshim të kufirit në mes Maqedonisë e Kosovës, flet Zoran Zaev

Pastrohet pika kufitare e Hanit të Elezit, kërkohet të mos krijohet imazh i keq për Kosovën

Pastrohet pika kufitare e Hanit të Elezit, kërkohet të mos krijohet imazh i keq për Kosovën

Haziri nderon me çmimin “Nderi i Qytetit” tetë personalitete që kanë dhënë shumë për sportin

Haziri nderon me çmimin “Nderi i Qytetit” tetë personalitete që kanë dhënë shumë për sportin

Anëtarësimi në NATO pritet ta rimëkëmbë ekonominë e Maqedonisë së Veriut

Anëtarësimi në NATO pritet ta rimëkëmbë ekonominë e Maqedonisë së Veriut

Berisha reagon për protestën dhe jep një mesazh të fortë për kryeministrin Rama

Berisha reagon për protestën dhe jep një mesazh të fortë për kryeministrin Rama

Ambasada Amerikane për protestën në Shqipëri: Dhuna është e pranueshme

Ambasada Amerikane për protestën në Shqipëri: Dhuna është e pranueshme

Përplasje mes policisë dhe protestuesve në Tiranë

Përplasje mes policisë dhe protestuesve në Tiranë

Ecje e ngadaltë ekonomike

Ecje e ngadaltë ekonomike