Ivanka Trump mund të udhëheqë Bankën Botërore

12.01.2019 10:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ivanka Trump mund të udhëheqë Bankën Botërore

Nga një raport i “Financial Times” tregon se ka shumë gjasa që Ivanka Trump të bëhet lidere e Bankës Botërore.

Pos kësaj thuhet se mund të kandidojnë ish-ambasadorja Nikki Haley, Mark Green dhe David Malpass, njofton Klan Kosova.

Mark Green është udhëheqës i Departamentit Amerikan të Zhvillimit Ndërkombëtar, kurse Malpass është përfaqësues i lart në Ministrinë e Financave.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ivanka Trump mund të udhëheqë Bankën Botërore

Ivanka Trump mund të udhëheqë Bankën Botërore

Kaloj ditën i shtrirë mbi urën e Gurit, djaloshi ishte braktisur nga familja

Kaloj ditën i shtrirë mbi urën e Gurit, djaloshi ishte braktisur nga familja

Masakra që zgjoi botën

Masakra që zgjoi botën

Moti në Shqipëri

Moti në Shqipëri

Engjëjt mbrojtës të Kosovës

Engjëjt mbrojtës të Kosovës

Maqedonia ndryshon emrin, reagimet e para botërore

Maqedonia ndryshon emrin, reagimet e para botërore

Në Qeveri duan masa të reja ndaj Serbisë

Në Qeveri duan masa të reja ndaj Serbisë

“Mbi 300 mijë euro humbje nga greva e minatorëve”

“Mbi 300 mijë euro humbje nga greva e minatorëve”

Qeveria me gjysmëzë për mbylljen e lojërave të fatit

Qeveria me gjysmëzë për mbylljen e lojërave të fatit

Kadaj këto familje nuk do të përfitojnë shtesa për fëmijë

Kadaj këto familje nuk do të përfitojnë shtesa për fëmijë

Moti për këtë fundjavë në Kosovë

Moti për këtë fundjavë në Kosovë

Thaçi “errësoi” arsyen e dëbimit të gylenistëve

Thaçi “errësoi” arsyen e dëbimit të gylenistëve

Përballja e parë me Specialen

Përballja e parë me Specialen

Mustafa jep sinjale për mbështetjen e “korrigjimit të kufijve”

Mustafa jep sinjale për mbështetjen e “korrigjimit të kufijve”

Gjermania hap një dritare shprese për liberalizimin e vizave këtë vit

Gjermania hap një dritare shprese për liberalizimin e vizave këtë vit

Në pranverë do të hapet kufiri me Kosovën

Në pranverë do të hapet kufiri me Kosovën