Ismaili: PDK shkon e vetme në zgjedhje, partitë e tjera po lypin koalicione sepse janë të dobëta

22.08.2019 19:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ismaili: PDK shkon e vetme në zgjedhje, partitë e tjera po lypin koalicione sepse janë të dobëta

Uran Ismaili i PDK-së ka bërë të ditur se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhje dhe se koalicion do të lidhë veç me qytetarin.

‘’Kemi thënë që nga dita e parë që zgjedhjet janë të paevitueshme. Kuvendi duhet të shpërbëhet dhe qytetarët duhet të dalin në zgjedhje. Të krijojmë një qeveri që do të merret me brengat e qytetarëve. Qytetarët kanë nevojë për zgjidhje të problemeve të tyre të përditshme, jetësore. Do të hyjmë dhe të fitojmë zgjedhjet’’, ka thënë Ismaili në Klan Kosova.

Ai ka kritikuar partitë e tjera, duke i quajtur të dobëta, pasi po ngarendin që të lidhin koalicione me njëra-tjetrën.

‘’Partië po ngarendin që të krijojnë koalicone. Po e tregojnë sfidën për tju paraqitur popullit. Taktikë për të rritur forcën e tyre votuese që është e dobët për momentin. Kemi vija të kuqe për korrupsiont dhe nepotizmin. Po e shpiejnë ririnë që të largohen nga Kosova. Vijat e kuqe që i kemi shpallur. Mbetet synimi jonë që PDK të garojë në një koalicion me qytetarët. Ka fillu të bëhet shaka me vijat e kuqe, si merr askush seriozisht. As ata veten se marrin seriozisht.

”Fuqia e PDK-së është matur disa herë. Në zgjedhjet e brendshme ka pasë mobilizim e fuqizim në gjithë Kosovën. Si fuqi, jemi të gatshëm për t’u përballur me gjitha partitë politike. Kemi besim të plotë. Të bëjmë koalicion me qytetarët. Por mundësitë janë të hapur”, shton ai.

Për zërat se PDK do të lidhë koalivion me Nismën, Ismaili thotë se nuk ka asgjë të vërtetë dhe se ‘’të gjitha që i shihni në media janë për të krijuar një mobilizim ndaj tyre të cilin nuk e kanë’’.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeministri Hoti ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryeministri Hoti ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryetarja Osmani në takim lamtumirës me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, znj. Nataliya Apostolova

Kryetarja Osmani në takim lamtumirës me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, znj. Nataliya Apostolova

Sot hyrja pa pagesë në pishinën e Gërmisë

Sot hyrja pa pagesë në pishinën e Gërmisë

OEK mirëpret miratimin e draftligjit për rimëkëmbjen ekonomike nga Qeveria e Republikës së Kosovës

OEK mirëpret miratimin e draftligjit për rimëkëmbjen ekonomike nga Qeveria e Republikës së Kosovës

Humb betejën me COVID-19 edhe një 66-vjeçare

Humb betejën me COVID-19 edhe një 66-vjeçare

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel vazhdon në nivel koordinatorësh

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel vazhdon në nivel koordinatorësh

Sindikata e Telekomit proteston para Qeverisë

Sindikata e Telekomit proteston para Qeverisë

OBSH: Vaksina antiCOVID-19 nuk do të jetë gati para 2021

OBSH: Vaksina antiCOVID-19 nuk do të jetë gati para 2021

Von der Leyen: Europa dha një sinjal të fortë shprese dhe solidariteti

Von der Leyen: Europa dha një sinjal të fortë shprese dhe solidariteti

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja finale me Serbinë nuk do të sjellë rezultate pa lidershipin amerikan

Haradinaj-Stublla: Marrëveshja finale me Serbinë nuk do të sjellë rezultate pa lidershipin amerikan

Haradinaj i mllefosur në Hotin: Nëse vazhdon kështu, s’e ke përkrahjen time

Haradinaj i mllefosur në Hotin: Nëse vazhdon kështu, s’e ke përkrahjen time

Çfarë po thotë Vuçiq: Vetëm 1% e serbëve duan që të luftojnë për Kaçanikun, Kosova do të armatoset

Çfarë po thotë Vuçiq: Vetëm 1% e serbëve duan që të luftojnë për Kaçanikun, Kosova do të armatoset

Vdes një i prekur me Covid-19, konfirmohet se është nga Kamenica

Vdes një i prekur me Covid-19, konfirmohet se është nga Kamenica

Hoxhaj: Kosovës i duhet marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe jo dialog teknik

Hoxhaj: Kosovës i duhet marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe jo dialog teknik

Konstituohet Bordi Këshillues për COVID-19, Raka thotë se s’kanë kompetenca ekzekutive

Konstituohet Bordi Këshillues për COVID-19, Raka thotë se s’kanë kompetenca ekzekutive

137 raste të reja, 10 viktima dhe 131 pacientë të shëruar, është bilanci i sotëm për Covid-19

137 raste të reja, 10 viktima dhe 131 pacientë të shëruar, është bilanci i sotëm për Covid-19