Ishte infektuar me Covid, vdes ish-ministrja shqiptare

19.12.2020 22:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ishte infektuar me Covid, vdes ish-ministrja shqiptare

Ish-Ministrja e Bujqësisë gjatë regjimit komunist, Themie Thomai nuk ka mundur të mposhtë Covid-19

Ajo ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në moshën 75-vjeçare.

Thomai ka qenë Ministrja e Bujqësisë e cila qëndroi në këtë post për 13 vite, nga viti 1975 deri në vitin 1989, raporton Ora News.

Ajo gjithashtu ka qenë anëtare e Byrosë Politike dhe e Komitetit Qendror të PPSH-së.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ishte infektuar me Covid, vdes ish-ministrja shqiptare

Ishte infektuar me Covid, vdes ish-ministrja shqiptare

Kufiri Slloveni- Kroaci, pritjet e mërgimtarëve deri në 10 orë

Kufiri Slloveni- Kroaci, pritjet e mërgimtarëve deri në 10 orë

Mustafë Bajrami i bashkohet LVV-së

Mustafë Bajrami i bashkohet LVV-së

Mbi 9 mijë bashkatdhetarë arritën sot përmes Aeroportit “Adem Jashari”

Mbi 9 mijë bashkatdhetarë arritën sot përmes Aeroportit “Adem Jashari”

NATO dhe KE verifikojnë sistemet e tyre informatike pas sulmit kibernetik

NATO dhe KE verifikojnë sistemet e tyre informatike pas sulmit kibernetik

ShBA mbyll konsullatat në dy qytete të Rusisë

ShBA mbyll konsullatat në dy qytete të Rusisë

Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë, shkak gjendja me pandeminë Covid-19

Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë, shkak gjendja me pandeminë Covid-19

Mike Pompeo: Moska parapa sulmit kibernetik

Mike Pompeo: Moska parapa sulmit kibernetik

Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Identifikohet një i dyshuar për raste të grabitjeve

Identifikohet një i dyshuar për raste të grabitjeve

Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Kundërshtohet koncepti i ri arsimor që përgjysmon lëndët mësimore

Kundërshtohet koncepti i ri arsimor që përgjysmon lëndët mësimore

Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje pa njohje reciproke

Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje pa njohje reciproke