Ish-trajneri i Real Madridit, Del Bosque: Ne mes Messit dhe Ronaldos, unë e zgjedh argjentinasin   

27.02.2019 17:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-trajneri i Real Madridit, Del Bosque: Ne mes Messit dhe Ronaldos, unë e zgjedh argjentinasin   

Ish-trajneri i Spanjës dhe Real Madridit, Vicente Del Bosque, ka zgjedhur mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldo.

Dyshja kanë qenë më të mëdhenjtë në nivelin individual në vitet e fundit duke sjell sukses te Barcelona dhe Real Madridi.

Ronaldo aktualisht luan në Itali te Juventusi, ku ka shënuar 19 gola në 25 ndeshje.

Vicente del Bosque . (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Edhe Messi po tregon formë të lartë ku ka shënuar 33 gola në të gjitha garat.

Del Bosque është pyetur për se kë do ta zgjidhte më parë në mes të Messit dhe Ronaldos, ai ka zgjedhur argjentinas.

Lionel Messi . (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

“Ai pothuajse gjithmonë luan mirë. Janë disa lojtar që kurrë nuk bëjnë gabime. Ai ka një ecuri gjithmonë të rregullt. Ai është lojtar i madh”.

“Jam me Messin. Ai duket lojtar më natyral, si një lojtar që luan në lagje më shok”.

Cristiano Ronaldo . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

“Cristiano të jep kurajo, me një fizik dhe paraqitje teknike si lojtar i madh, por un jam me Messin”, ka thënë Bosque. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)