Ish-lojtarët e Teutës në modë për Gjilanin, firmos edhe Nikac!

07.01.2020 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-lojtarët e Teutës në modë për Gjilanin, firmos edhe Nikac!

Gjilani i Gentian Mezanit është i fiksuar pas ish-lojtarëve të Teutës. Pas Gerhard Prognit dhe Tomislav Busic të cilët gjatë verës u transferuan te “skifterat”, Gjilani ka bërë një tjetër goditje në merkato të dimrit teksa pas Sebino Plakut, ka zyrtarizuar edhe afrimin e sulmuesit malazez Dario Nikac.

Në eksperiencën e tij 6-mujore me Teutën, Nikac shënoi vetëm një gol duke zhgënjyer ndërsa tashmë 29-vjeçari nga Podgorica do të kërkojë të tregojë vlerat e tij në kampionatin kosovar.

Ka qenë vetë klubi i Gjilanit që e ka zyrtarizuar lajmin për afrimin e sulmuesit malazez ndërkohë që nuk bëhet e ditur, kohëzgjatja e kontratës së Nikac me skuadrën e Ipko Superligës.

Dy afrime në pak ditë për Gjilanin pikërisht në repartin e sulmit aty ku Mezani ka në dispozicion edhe emra të frikshëm si Busic, Progni e Greca që nëse u shtojmë dhe Plakun e Nikac krijojnë një repart me lojtarë të nivelit të lartë, pasi objektivi i Gjilanit në këtë sezon është titulli kampion./tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen

Fero bëhet romantik, i bën dedikimin më të bukur Arbenitës

Fero bëhet romantik, i bën dedikimin më të bukur Arbenitës

Dua Lipa po vjen me këngë të re

Dua Lipa po vjen me këngë të re

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks