Ish deputeti LDK-së nuk po e kupton këtë parti!

22.01.2020 09:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish deputeti LDK-së nuk po e kupton këtë parti!

Shpejtim Bulliqi thotë se LDK-ja s’i ka kushtuar aq shumë rëndësi postit të kryeparlamentarit sa i ka kushtuar postit të Presidentit.

Ai tha se LDK-ja duhet ta marrë një ministri në vend të postit të kryeparlamentarit, ndonëse tha se s’mund të thotë nëse pesha e dy posteve është e barabartë.

“Nuk po e kuptoj këtë vendim të palëvizshëm të LDK-së sepse faktikisht jemi para një sfide shumë të madhe drejt krijimit të institucioneve. Do të ishte hendikep, si për LDK-në, ashtu edhe për Kuvendin, nëse posti i kreut të Kuvendit ka një vit mandat, deri në marrjen e postit të Presidentit. Periudha 1 vjeçare nuk zgjidh problemet as për LDK-në e as për LVV-në”, tha Bulliqi në Interaktiv të KTV-së.

Ai tha se në momentin kur zgjidhet presidenti i vendit, do të krijohet balanci mes dy partive, LVV-së dhe LDK-së.

“Ndoshta edhe marrja edhe e një ministrie, në njëfarë forme do të ruante njëfarë balanci mes dy partive. Nuk mund t’i vejmë në peshore këto gjëra. Është me rëndësi të ekzistojë vullneti, besimi, i cili vërehet që është lëkundur pak në këtë periudhë kohore… dy partitë duhet të bëjnë përpjekje maksimale për ta kthyer këtë besim dhe të fillojë procesi i zhbllokimit”, u shpreh më tej ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi