Ish-deputeti i PDK-së i jep ndihmën e parë gruas që u godit nga vetura në Prishtinë

16.01.2021 14:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-deputeti i PDK-së i jep ndihmën e parë gruas që u godit nga vetura në Prishtinë

Dy persona janë goditur nga një veturë në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00. Rastin për Reporterin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Bajram Krasniqi.

Krasniqi ka thënë se të dy viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe janë transportuar për në QKUK.

“Në ora 13:00, policia është njoftuar për një aksident trafiku në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ Prishtinë. Në aksident është përfshirë një veturë dhe dy këmbësor/e. Është njoftuar edhe ekipi mjekësor emergjent, të cilët kanë transportuar për në QKUK dy të lënduarit. Policia është duke bërë matjet dhe shikimin e vendit të ngjarjes”, ka thënë Krasniqi për Reporterin.

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes për ti dhënë ndihmën e parë të lënduarve qëlloi ish deputeti i PDK-së, Bekim Kamishi. Ai në foto shihet duke ndihmuar të lënduarit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ish-deputeti i PDK-së i jep ndihmën e parë gruas që u godit nga vetura në Prishtinë

Ish-deputeti i PDK-së i jep ndihmën e parë gruas që u godit nga vetura në Prishtinë

Hoti krenohet me miratimin e programit për Rimëkëmbje Ekonomike 2021

Hoti krenohet me miratimin e programit për Rimëkëmbje Ekonomike 2021

Von Cramon: BE’ja urgjentisht t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve

Von Cramon: BE’ja urgjentisht t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve

Njeriu i besuar i Merkelit merr drejtimin e CDU-së, humb “Trumpi gjerman”

Njeriu i besuar i Merkelit merr drejtimin e CDU-së, humb “Trumpi gjerman”

Po të ishte gjallë Rexhep Mala, Kosova do të dukej ndryshe

Po të ishte gjallë Rexhep Mala, Kosova do të dukej ndryshe

Unë kam një  ëndërr! Ne kemi një ëndërr!

Unë kam një ëndërr! Ne kemi një ëndërr!

Sondazhi nga Pyper: 39% e qytetarëve nuk i duan në lista zgjedhore deputetët e legjislaturës së fundit

Sondazhi nga Pyper: 39% e qytetarëve nuk i duan në lista zgjedhore deputetët e legjislaturës së fundit

Shteti i ndëshkoj me 2.5 milionë euro gastronomët e i ndanë tre milionë për t’i ndihmuar

Shteti i ndëshkoj me 2.5 milionë euro gastronomët e i ndanë tre milionë për t’i ndihmuar

Sondazhi i PIPOS nxjerrë Vjosa Osmanin si më të votuarën për presidente

Sondazhi i PIPOS nxjerrë Vjosa Osmanin si më të votuarën për presidente

Daut Haradinaj prezanton kandidatin Agron Bacaj

Daut Haradinaj prezanton kandidatin Agron Bacaj

Joe Biden vendos pro-kosovarët në top pozitat diplomatike

Joe Biden vendos pro-kosovarët në top pozitat diplomatike

Video që po trazon Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e moderatorit shqiptar

Video që po trazon Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e moderatorit shqiptar

Gastronomët sërish kundër masave të reja: Janë në kundërshtim me kërkesat tona

Gastronomët sërish kundër masave të reja: Janë në kundërshtim me kërkesat tona

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Gjilani

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Gjilani

Donika Kadaj-Bujupi nuk kandidon për deputete

Donika Kadaj-Bujupi nuk kandidon për deputete

Flet familjari që ishte bashkë me Syleviqin në momentin e vdekjes

Flet familjari që ishte bashkë me Syleviqin në momentin e vdekjes