Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

10.12.2020 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Një grua që la punën e saj në sektorin bankar për t’u bërë modele ‘sexy’ në rrjetin OnlyFans thotë se karriera e saj e re “i shpëtoi jetën”.

Nicole Ippolito nga Miami në SHBA, thotë se profesioni i mëparshëm i saj e kishte lënë me sindormën e ankthit dhe pasigurisë.
Stresi që kishte pushtuar 26-vjeçaren e kishte bërë të tmerruar të dilte nga shtëpia.

Ajo tregon: “Kam vuajtur shumë. Kisha episode të rënda ankthi, aq shumë sa isha e tmerruar nga bota e jashtme. Kur isha duke bërë punën e vjetër, isha e tmerruar se do të humbisja gjithçka dhe do të përfundoja e pastrehë, ankthi ishte shumë i rëndë”.

“Qendrova brenda për gati dy vjet dhe nëse largohesha për pesë minuta nga shtëpia nisnin episodet e panikut. Kisha humbur dhe takimet me familjen apo me shoqërinë”.

Kur miqtë dhe familjarët e saj mësuan për problemet, i erdhën në ndihmë.

Nicole shton: “(Prindërit e mi) më caktuan takime me specialistë. Kisha një shoqe që kujdesej për mua dhe më kuptonte, sepse kishte pasur më parë të njëjtin problem”.

Dhe në fakt ishte ndryshimi i karrierës që bëri Nicole të mund të kontrollonte ankthin e saj.

Ajo kishte parë vajza të tjera që fitonin para duke u veshur me kostume ‘seksi’ në rrjetet online dhe mendoi të përfshihej.

“Më pëlqente stili i jetesës së vajzave që mund të blinin çfarë dëshironin. Ishte diçka që une mund ta bëja nga rehatia e shtëpisë”.
Ajo shton: “Kjo gjë nisi bashkë me situatën e koronavirusit. Vishem me fustane apo të brendshme me ngjyra, duke treguar format e mia, dhe funksionon.”

Nicole thotë se kjo nuk është vetem për të ardhurat financiare, por dhe ato psikologjike.

“Punoj nga shgtëpia ime dhe jam gjithmonë pranë maceve të mia, që janë kafshë terapie për ankthin tim. Më pëlqen shumë të kaloj kohë me to dhe ato me mua. Fansat e mi gjithashtu më bëjnë për të qeshur me komentet, ata kanë gjithmonë gjëra të këndshme për të thënë”.

/tch/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

Tri trendet e flokëve që do i shohim gjithandej gjatë vitit 2021

Tri trendet e flokëve që do i shohim gjithandej gjatë vitit 2021

Loredana sjell pamje nga xhirimi i klipit muzikor “Kein Hunger”

Loredana sjell pamje nga xhirimi i klipit muzikor “Kein Hunger”

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Prokuroria zbulon detaje të reja, Maradonas nuk iu dha asnjë ilaq

​Prokuroria zbulon detaje të reja, Maradonas nuk iu dha asnjë ilaq