Isa Mustafa për PSD-në: Si nuk e shohin vetën në pasqyrë – objektivisht janë në pozitë

20.03.2019 16:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Isa Mustafa për PSD-në: Si nuk e shohin vetën në pasqyrë – objektivisht janë në pozitë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Partia Socialdemokrate, është objektivisht në pozitë pasi që sipas tij deputetët e saj po bashkëpunojnë me Qeverinë.

“Ata [PSD] po bëjnë një propagandë të ulët. Si nuk e shohin vetën në pasqyrë. Nuk mund të bashkëpunosh me Presidentin, Kryeministrin dhe Kryetarin e Kuvendit dhe të thuash se dua t’i rrëzojë”, ka thënë Mustafa, njofton Klan Kosova.

Ai duke folur për krijimin e numrave për rrëzimin e Qeverisë me Kryeministër Ramush Haradinajn ka thënë se janë duke punuar, porse për të PSD duhet të deklarohet a është pro apo kundër kësaj.

“Të flasin, sepse kjo na nevojitet edhe neve. Nëse mendojnë se kjo Qeveri bën punë të mira, vetëm të na thonë argumentet dhe ne themi se e kemi gabim. Kemi një qeverisje dhe koalicion që është shumë i dëmshëm dhe rrezikshëm për të ardhmen e vendit”.

Sa i përket Ligjin për Dialogun të propozuar nga partia që drejton Shpend Ahmeti, Mustafa ka thënë se ai është skandaloz.

“Për këtë arsye edhe e kemi dërguar në Gjykatën Kushtetuese sepse mendojnë se është shkelur Kushtetuta”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve