Isa Mustafa është konsensusi për kryetar të LDK-së

01.08.2019 17:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Isa Mustafa është konsensusi për kryetar të LDK-së

Isa Mustafa është kandidati konsensual për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ky vendim është marrë në parim në kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mëson Klan Kosova nga burimet e saj.

Kërkesa që Mustafa të kandidojë për mandatin e tretë ka ardhur pas insistimit të një pjese të Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ky vendim nuk është kundërshtuar as nga pretendentët për kryetar të LDK-së, aktualisht nënkryetarët Agim Veliu dhe Lutfi Haziri.

Që të dy nuk kanë folur pas takimit të kryesisë së LDK-së.

Dy ditë para Kuvendit të këtij subkjekti, kryesia nuk ka arritur të vendosë nëse do të nominojë një figurë tjetër për pozitën e kryeministrit.

Një gjë e tillë mbetet për t’u diskutuar në takimin e nesërm që planifikon ta zhvillojë Kryesia e ngushtë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Për më shumë ndiqni edicionin e sotëm të Info Magazines, ku do të marrim vesh detaje nga vendimet e fundit të LDK-së si dhe do të diskutohet për historikun e Kuvendeve të brendshme të LDK-së me bashkëpunëtorin e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, Adnan Merovcit.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti: Nuk kemi asgjë më të çmueshme se nxënësit

Hoti: Nuk kemi asgjë më të çmueshme se nxënësit

Rriten kërkesat e mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova

Rriten kërkesat e mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova

Ligji për Prokurorinë, peng i zgjedhjeve të parakohshme

Ligji për Prokurorinë, peng i zgjedhjeve të parakohshme

Lideri i Shtetit Islamik raportohet se është vrarë

Lideri i Shtetit Islamik raportohet se është vrarë

Ahmeti thotë se vdekja e Deharit është përgjegjësi e rëndë ligjore e politike

Ahmeti thotë se vdekja e Deharit është përgjegjësi e rëndë ligjore e politike

E shtuna e 47-të e protestave kundër Vuçiqit – Përmendet edhe Kosova

E shtuna e 47-të e protestave kundër Vuçiqit – Përmendet edhe Kosova

Përkujtohet veprimtari Nazmi Llapashtica!

Përkujtohet veprimtari Nazmi Llapashtica!

Një gotë verë për të hyrë në botën e Albin Kurtit

Një gotë verë për të hyrë në botën e Albin Kurtit

Albin Kurti e këshillon Hashim Thaçin të japë dorëheqje

Albin Kurti e këshillon Hashim Thaçin të japë dorëheqje

Bechtel-ENKA s’e ka paguar tatimin, ia ka borxh Kosovës 2.4 milionë euro

Bechtel-ENKA s’e ka paguar tatimin, ia ka borxh Kosovës 2.4 milionë euro

Thatësi në Gjilan, rezerva të ujit vetëm për një javë

Thatësi në Gjilan, rezerva të ujit vetëm për një javë

Daçiqi thotë se pavarësia e Kosovës “ka vdekur”

Daçiqi thotë se pavarësia e Kosovës “ka vdekur”

Këshilltarja e Haradinajt zbulon “të vërtetën e Ramës në Samitin e Berlinit”

Këshilltarja e Haradinajt zbulon “të vërtetën e Ramës në Samitin e Berlinit”

Haziri: Më 28 Nëntor do t’i ndahet çmimi Heroina e Qytetit, Shyhrete Tahiri Sylejman

Haziri: Më 28 Nëntor do t’i ndahet çmimi Heroina e Qytetit, Shyhrete Tahiri Sylejman

Lekaj: Autostrada e Dukagjinit do të ndodhë, pavarësisht ndryshimeve në Qeveri

Lekaj: Autostrada e Dukagjinit do të ndodhë, pavarësisht ndryshimeve në Qeveri

Refuzimi për integrimin evropian nxit faktorët destabilizues

Refuzimi për integrimin evropian nxit faktorët destabilizues