iPhone 8, prej çeliku dhe xhami

02.10.2016 22:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
iPhone 8, prej çeliku dhe xhami

Teksa iPhone i ardhshëm i Apple pritet të bëhet publik në shtator të vitit të ardhshëm, zërat rreth tij për dizajnin, materialin e të tjerë vijojnë të shtohen. Analisti i KGI Securities, Ming- Chi Kuo thotë se ai do të jetë vetëm prej xhami dhe çeliku.

Me rastin e dhjetë vjetorit të iPhone-it të parë, kompania kaliforniane po kujdeset mjaft për serinë e ardhshme. Sipas Kuo, iPhone do të jetë çelik inoksi dhe jo më alumin, ndoshta kjo vetëm për versionin më të kushtueshëm të pajisjes me një memorie prej 128 GB.

Të gjitha modelet do të kenë mbështjellje xhami pa kënde. Por zëra të tjerë thonë se do të ketë një ridizejnim të tij me ekran Oled dhe ndoshta dhe skanim të syrit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Facebook Messenger përkthen bisedat në Spanjisht dhe Anglisht

Facebook Messenger përkthen bisedat në Spanjisht dhe Anglisht

Apple gjobitet me 6.6 milionë dollarë

Apple gjobitet me 6.6 milionë dollarë

Facebook ka vendosur të ndalojë reklamat e aksesorëve të armëve për përdoruesit nën moshën 18 vjeç

Facebook ka vendosur të ndalojë reklamat e aksesorëve të armëve për përdoruesit nën moshën 18 vjeç

Apple Maps ndalon së funksionuari për disa orë

Apple Maps ndalon së funksionuari për disa orë

Samsung përmirëson Chromebook Plus me një kamera të dytë dhe një procesor të ri

Samsung përmirëson Chromebook Plus me një kamera të dytë dhe një procesor të ri

Të Martën përurohet Gati.al, platforma dixhitale dhe mobilitetit i vitit në ICT Awards 6

Të Martën përurohet Gati.al, platforma dixhitale dhe mobilitetit i vitit në ICT Awards 6

Apple bllokon “mënyrën” e policisë për të hakuar një iPhone

Apple bllokon “mënyrën” e policisë për të hakuar një iPhone

Huawei ka shitur 6 milionë P20

Huawei ka shitur 6 milionë P20

Procesi i ri i autentifikimit me dy faktorë në Facebook nuk ju kërkon më një numër telefoni

Procesi i ri i autentifikimit me dy faktorë në Facebook nuk ju kërkon më një numër telefoni

Samsung hap Qendrat Globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi

Samsung hap Qendrat Globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi

Apple po bashkëpunon më Volkswagen për të krijuar autobusa autonomë për punonjësit

Apple po bashkëpunon më Volkswagen për të krijuar autobusa autonomë për punonjësit

Tinder po teston një opsion të ri të quajtur Places që bashkon njerëzit me të njëjtat preferenca lokalesh

Tinder po teston një opsion të ri të quajtur Places që bashkon njerëzit me të njëjtat preferenca lokalesh

Slack ka shtuar opsione të reja për ta bërë komunikimin në punë akoma më profesional

Slack ka shtuar opsione të reja për ta bërë komunikimin në punë akoma më profesional

UBT dhe divizioni i saj CERT organizojnë nesër konferencën e parë kombëtare për CIIP dhe GDPR

UBT dhe divizioni i saj CERT organizojnë nesër konferencën e parë kombëtare për CIIP dhe GDPR

Youtube lançon zyrtarisht shërbimin e ri të muzikës

Youtube lançon zyrtarisht shërbimin e ri të muzikës

Tani mund ta shpërndani pamjen e ekranit të telefonit tuaj Android me Google Duo

Tani mund ta shpërndani pamjen e ekranit të telefonit tuaj Android me Google Duo