iOS 11 vjen me një premtim për përdoruesit e iPhone

12.06.2017 19:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
iOS 11 vjen me një premtim për përdoruesit e iPhone

Perdoruesit e iPhone me sistemin iOS 11 nuk do të kenë nevojë për futjen e një fjalëkalim të Wi-Fi, falë përditësimit të shkëlqyer.Telefoni juaj i mençur së shpejti do të bëhet edhe më i mençur në sajë të softuerit të ri celular të Apple.

Aktualisht, kur një përdorues dëshiron të lidhet, ai duhet të kalojë nëpër format e gjetjes së fjalëkalimit para se të lidhetme internetin.

Sistemi i ardhshëm operativ i Apple do të përfundojë një bezdi një herë e përgjithmonë.Sistemi i ardhshëm operativ i Apple do ta bëjë jetën më të lehtë për përdoruesit.

Por tani një veçori e re është vërejtur nga 9to5Mac që do ta largojë këtë proces të bezdisshëm për mirë.Apple iOS 11 do të dalë në publik më vonë gjatë vitit, por tashmë është në dispozicion në formë “beta” për zhvilluesit, programuesit dhe profesionistët e tjerë.Sistemi i ri operativ do të vijë me një aplikacion të përmirësuar fotografish.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Procesi i ri i autentifikimit me dy faktorë në Facebook nuk ju kërkon më një numër telefoni

Procesi i ri i autentifikimit me dy faktorë në Facebook nuk ju kërkon më një numër telefoni

Samsung hap Qendrat Globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi

Samsung hap Qendrat Globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi

Apple po bashkëpunon më Volkswagen për të krijuar autobusa autonomë për punonjësit

Apple po bashkëpunon më Volkswagen për të krijuar autobusa autonomë për punonjësit

Tinder po teston një opsion të ri të quajtur Places që bashkon njerëzit me të njëjtat preferenca lokalesh

Tinder po teston një opsion të ri të quajtur Places që bashkon njerëzit me të njëjtat preferenca lokalesh

Slack ka shtuar opsione të reja për ta bërë komunikimin në punë akoma më profesional

Slack ka shtuar opsione të reja për ta bërë komunikimin në punë akoma më profesional

UBT dhe divizioni i saj CERT organizojnë nesër konferencën e parë kombëtare për CIIP dhe GDPR

UBT dhe divizioni i saj CERT organizojnë nesër konferencën e parë kombëtare për CIIP dhe GDPR

Youtube lançon zyrtarisht shërbimin e ri të muzikës

Youtube lançon zyrtarisht shërbimin e ri të muzikës

Tani mund ta shpërndani pamjen e ekranit të telefonit tuaj Android me Google Duo

Tani mund ta shpërndani pamjen e ekranit të telefonit tuaj Android me Google Duo

Acer përgatitet për të lançuar Chromebook të rangut të lartë

Acer përgatitet për të lançuar Chromebook të rangut të lartë

Samsung prezanton të mahnitshmen Galaxy J6 e re

Samsung prezanton të mahnitshmen Galaxy J6 e re

Apple lançon një portal ku përdoruesit mund të shkarkojnë të dhënat e tyre

Apple lançon një portal ku përdoruesit mund të shkarkojnë të dhënat e tyre

HTC lançon U12 Plus me pjesë anësore dhe butona të ndjeshëm ndaj shtypjes

HTC lançon U12 Plus me pjesë anësore dhe butona të ndjeshëm ndaj shtypjes

Raportohet se Apple ka filluar prodhimin e procesorëve A12 7-nanometër për modelet e reja iPhone 2018

Raportohet se Apple ka filluar prodhimin e procesorëve A12 7-nanometër për modelet e reja iPhone 2018

Facebook po bashkëpunon me Qualcomm për internet të shpejtësisë të lartë

Facebook po bashkëpunon me Qualcomm për internet të shpejtësisë të lartë

AKEP kërkon që kompanitë ti publikojnë tarifat 15 ditë përpara hyrjes në fuqi

AKEP kërkon që kompanitë ti publikojnë tarifat 15 ditë përpara hyrjes në fuqi

Finalizohet edicioni i 7-të i Startup Live Tirana

Finalizohet edicioni i 7-të i Startup Live Tirana