Investitorët shpresë që bitcoin të arrijë në 10,000 dollarë

29.05.2019 14:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Investitorët shpresë që bitcoin të arrijë në 10,000 dollarë

Bitcoin, i cili është rritur disa herë gjatë muajve të fundit, ka filluar të tregojë shenja të pakta të ngadalësimit të këtij ekspansioni dhe tregtarët e investitorët e bitcoin kanë kthyer shikimin drejt kufirit psikologjik prej 10,000 dollarësh.

Rritja e bitcoin ishte 10% ditën e djeshme në pothuajse 9,000 dollarë, duke prekur kufirin 8,939 dollarë në bursën e Bitstamp në Luksemburg, përpara se të tërhiqej.

Aktualisht çmimi i bitcoin sillet rreth 8,500 dollarë megjithatë është 70% më lart sesa 30 ditë më parë dhe 120% më lart krahasuar me fillimin e 2019-ës.

Rritja e papritur ka bërë që tregu i kriptomonedhave të fryhet me 20 miliardë dollarë ku vetëm bitcoin ka shtuar 15 miliardë dollarë.

Ajo është nxitur nga disa lajme pozitive rreth bitcoin dhe tregut të kriptomonedhave në terësi në javët e fundit. Tashmë mesatarja e vlerës së 200 ditëve të fundit të bitcoin ka rritur në 4,500 dollarë.

XRP, Bitcoin Cash, EOS dhe Litecoin shënuan të gjithë rritje dyshifrore. Volumi i tregtimit ditën e djeshme të bitcoin ishte 10.3 miliardë dollarë sipas CoinMarketCap.com. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni