Intervista e regjisores së filmit porno ku ishin marrë fotografitë që i publikoi Brovina

17.05.2019 16:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Intervista e regjisores së filmit porno ku ishin marrë fotografitë që i publikoi Brovina

Regjisorja 27-vjeçare e filmave pornografik kishte reaguar pas fotove të rreme që ishin publikuar pas kinse dhunimit seksual.

Fotot e rreme të “grupit dhunues” që ishin botuar nëpër botë në gazeta dhe ueb faqe, dhe ishin paraqitur si dëshmi për krimet e SHBA-së në Irak ose si prova të supozuara, ishin skena të marra nga filmat pornografikë të prodhuar nga Andrea Marchand. Filmat dhe fotografitë ende shfaqen në faqen e internetit hungareze “Sex in War.”, përcjell Express.

Kryerësi i mashtrimit ka mbetur i paidentifikuar.

Regjisorja e cila në vitin 2004 ka jetuar në Budapest ka bërë filma pwr një kohë të gjatë. Marchand ka prodhuar filma për “Buy Film Ready”, një shtëpi prodhimi që ka filialle në Paris, Budapest dhe Lozanë, Zvicër.

“Kam dëgjuar për këtë dhe pashë artikujt në disa gazeta dhe në internet, dhe unë vërtet nuk e kuptoj se si njerëzit mund të përdorin fotografi që ata nuk kanë të drejtë pa më pyetur mua fillimisht”, tha Marchand. “Kam dëgjuar se shumë gazeta arabe gjithashtu me fotot e mia kanë raportuar se janë foto të vërteta”.

“Shumë gazetarë të tjerë gjithashtu i shikuan fotot dhe i hodhën poshtë menjëherë si foto të rreme,” tha Marchand, “Pra, me të vërtetë ishte një gjykim i keq”, kishte thënë ajo.

Duke komentuar polemikat në tërësi, Marchand tha: “Disa njerëz gjithashtu thanë se ato janë foto dhe filma të vërtetë sepse unë jam ajo që i kam xhiruar ato”.

Ajo përfundoi deklaratën e saj mbi “përdhunim” me këtë frazë: “Nëse keni ndonjë informacion, në lidhje me këto fotografi, ju lutem kontaktoni bkennedy@jihadunspun.com.”

Marchand i tha WND-së se në asnjë moment Kennedy ose Aztlan nuk bënë ndonjë përpjekje për ta kontaktuar atë ose për ta pyetur për fotot.

Marchand ka dokumentacion të mjaftueshëm për të vërtetuar atë që thotë, duke përfshirë kontratat e nënshkruara, dhe informacionin e tyre për pasaportën. Asnjë nga aktorët nuk ishin irakianë apo amerikanë.

E vetmja frazë e folur anglisht në film është “Oh, po”. Dy nga filmat të tjerë përdorin edhe fjalën “ushtarë” në frëngjisht dhe gjermanisht. Përveç kësaj, uniformat nuk kanë shenjë. Gjithashtu “ushtarët” veshen të maskuar si në xhungël. Helmetat, bluzat dhe këpucët nuk janë autentike.

Një bloger në Internet duke qeshur vuri në dukje se arma e njërit prej ushtarëve ishte një armë paintballi, dhe një tjetër vuri në dukje “batanijen pornografike” të pranishme që u shfaq në atë skenë.

Filmimet janë bërë në Budapest, jo në Irak.

Disa nga të fotot e Marchandit u bartën në një faqe amerikane të quajtur Irakbabes. Kjo faqe u mbyll pas raportimit të WND për foto të rreme. Marchand thotë se “Edhe iraqbabes.com vodhi përmbajtjen time dhe e përdori ilegalisht në faqen e tyre të internetit”.

Ndërkohë, ndërsa fotot e rreme vazhdojnë të qarkullojnë, Marchand thotë se avokatët e saj po e shqyrtojnë atë që është thënë dhe si i janë keqpërdorur fotot./Express

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Luan Haradinaj figura e përkryer e viteve ’90, student në Shqipëri dhe luftëtar në Kosovë

Kurti: Luan Haradinaj figura e përkryer e viteve ’90, student në Shqipëri dhe luftëtar në Kosovë

“Shteti shqiptar të vret në gjumë”/ Apeli për ndihmë i mbesës së shkrimtarit të famshëm

“Shteti shqiptar të vret në gjumë”/ Apeli për ndihmë i mbesës së shkrimtarit të famshëm

Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!

Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!

Rama për raportin e ‘Freedom House’: Shqipëria, vendi me ideksin më pozitiv të lirive demokratike në Ballkanin Perëndimor

Rama për raportin e ‘Freedom House’: Shqipëria, vendi me ideksin më pozitiv të lirive demokratike në Ballkanin Perëndimor

Papastërti e ftohtë në karantinë, ja si ishte mbrëmë në Qendren e Studentëve

Papastërti e ftohtë në karantinë, ja si ishte mbrëmë në Qendren e Studentëve

Veseli: Sektori i teknologjisë informative është dëshmiar i dobishëm gjatë pandemisë dhe ka potencial të madh zjvillimor

Veseli: Sektori i teknologjisë informative është dëshmiar i dobishëm gjatë pandemisë dhe ka potencial të madh zjvillimor

Prokuroria: Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist ndaj D.D

Prokuroria: Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist ndaj D.D

Ndaj dy personave  paraburgim për dhunë në familje

Ndaj dy personave paraburgim për dhunë në familje

New York Times: SHBA në pjesën më të madhe ka qëndruar e ‘heshtur’ ndërsa Kina është rritur në mënyrë dramatike në ushtri

New York Times: SHBA në pjesën më të madhe ka qëndruar e ‘heshtur’ ndërsa Kina është rritur në mënyrë dramatike në ushtri

Vëllai i burrit që u vra sot: U qëllua pas shpinës, la 8 fëmijë dhe gruan

Vëllai i burrit që u vra sot: U qëllua pas shpinës, la 8 fëmijë dhe gruan

Mbyllet për qarkullimin e të gjitha automjeteve segmenti i autostradës kyçja Prizren veri – kyçja Suharekë

Mbyllet për qarkullimin e të gjitha automjeteve segmenti i autostradës kyçja Prizren veri – kyçja Suharekë

Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese komentet e Grupit Parlamentar, si përgjigje ndaj atyre të presidentit Hashim Thaçi më 23 mars

Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese komentet e Grupit Parlamentar, si përgjigje ndaj atyre të presidentit Hashim Thaçi më 23 mars

E tmerrshme, disa persona abuzojnë me një qenush

E tmerrshme, disa persona abuzojnë me një qenush

Nis dezinsektimin e zonave endemike në Malishevë

Nis dezinsektimin e zonave endemike në Malishevë

Kosovë gjatë pandemisë, 10 të vdekur dhe 1 mijë e 200 aksidente

Kosovë gjatë pandemisë, 10 të vdekur dhe 1 mijë e 200 aksidente

Në dialogun Kosovë- Serbi gjatë telefonatës Thaçi – Michel, Brukseli përmendet si aktor kryesor

Në dialogun Kosovë- Serbi gjatë telefonatës Thaçi – Michel, Brukseli përmendet si aktor kryesor